Rozpoczął się remont oddziału ratunkowego

2017-08-26 14:00:00(ost. akt: 2017-08-25 14:13:51)
Remont oddziału ratunkowego szpitala wojewódzkiego

Remont oddziału ratunkowego szpitala wojewódzkiego

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Rozpoczęła się przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. To jedna z ważniejszych inwestycji dla szpitala, która będzie kosztowała prawie 8 milinów złotych.

— Na początku lipca podpisaliśmy umowę na wykonanie prac budowlanych związanych z realizacją projektu „Przebudowa i modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu”, a na plac budowy wkroczył wykonawca — informuje Anna Kowalska, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Jak podkreśla Anna Kowalska, to bardzo ważna inwestycja dla szpitala.
— Celem jest nie tylko dostosowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego do nowych standardów i przepisów Ministerstwa Zdrowia, ale przede wszystkim podniesienie jakości i dostępności świadczonych tu usług medycznych — informuje rzeczniczka.

— Prace rozpoczęły się od ogrodzenia i zagospodarowania terenu budowy znajdującego się w obszarze zlokalizowanym przy podjeździe dla karetek, od strony lądowiska dla helikopterów — informuje Anna Maksymowicz, kierownik Projektu, pracownik szpitalnej Sekcji Inwestycji i Remontów. – Równocześnie ruszyły niezbędne prace w patio przy budynku Rezonansu Magnetycznego oraz w patio za główną Izba Przyjęć.

Na początku były to głównie prace rozbiórkowe i wszelkie niezbędne roboty ziemne. Aktualnie powstają stopy fundamentowe pod planowaną rozbudowę SOR oraz wzmocnienia konstrukcyjne pod podjazdem dla karetek, co umożliwić ma bezpieczne prowadzenie w tym obszarze prac budowlanych.

Jak zakłada projekt, wszelkie konstrukcje żelbetowe, także nowy szyb windy, mają być gotowe do końca bieżącego roku. Nieco wcześniej, bo w październiku, budowlańcy zaplanowali rozpoczęcie prac wewnątrz budynku - w pomieszczeniach SOR przewidzianych do przebudowy, które na ten okres przeniesione zostaną do tymczasowych pomieszczeń po starym Bloku Operacyjnym. Wiązać się to będzie z niezbędną reorganizacją pracy SOR, także ze zmianą dróg komunikacyjnych wewnątrz szpitala.

— Prace od początku przebiegają zgodnie z harmonogramem — mówi Inżynier Budowy Tomasz Stachura. — Na chwilę obecną nie ma żadnych przeszkód czy opóźnień, i oby tak dalej! Po prostu pracujemy, realizując nasze kolejne zadania.

Wartość inwestycji to 7 954 218,03 zł. Zakończenie prac zaplanowano na czerwiec 2018 roku.

Źródło: Dziennik Elbląski