Tiranę znaleźli na ul. Obrońców Pokoju. "Jak można dopuścić, by pies tak cierpiał?"

2017-08-25 11:54:50(ost. akt: 2017-08-25 11:59:05)

Autor zdjęcia: OTOZ Animals Elbląg

Pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt w Elblągu odebrali telefoniczne zgłoszenie o nieznanym psie na klatce schodowej przy ul. Obrońców Pokoju. Okazało się, że jest w katastrofalnym stanie.
Zgłoszenie o psie pracownicy schroniska odebrali w miniony poniedziałek (21.08). Pies szukał schronienia w jednej z klatek schodowych przy ul. Obrońców Pokoju w Elblągu. Był wystraszony i pogryziony...
— Gdy pies trafił do nas, okazało się, że rzeczywiście jest dotkliwie pogryziony, ale przez... biegające po nim pchły — opisują pracownicy schroniska na swoim koncie na Facebooku. — Widzieliśmy już naprawdę mnóstwo przypadków zaniedbań domowych pupili, ale nadal nie przywykliśmy do czegoś takiego. Przecież Tirana, takie imię daliśmy suczce w schronisku, jest z pewnością psem, który mieszkał w mieszkaniu, wśród ludzi! Jak można dopuścić, by pies tak wyglądał i tak cierpiał!?!

Osoby, które poinformował schronisko o psie, nie znają jego właściciela.
— Ale może ktoś z Was rozpoznaje suczkę i pomoże nam do niego dotrzeć?
Tirana jest bardzo spokojną i łagodną staruszką średniej wielkości. Mamy nadzieję, że szybko dojdzie do siebie oraz że z Waszą pomocą, znajdziemy dla niej odpowiedzialnych i kochających opiekunów! — piszą pracownicy placówki.

Obrazek w tresci