Minim Experiment w Mjazzdze

2017-08-28 12:10:01(ost. akt: 2017-08-28 12:12:18)
Minim Experiment

Minim Experiment

Autor zdjęcia: arch. klubu Mjazzga

Ta grupa w roku 2016 otrzymała tytuł Fonograficzny Debiut Roku. Uczestniczyli również w Festiwalu Jazzbląg. Minim Experiment rozpocznie swoim występem jesienny sezon koncertowy w klubie Mjazzga.
Minim Experiment to międzynarodowy projekt eksplorujący rejony jazzu, muzyki improwizowanej i awangardy, w duchu minimalistyczny, oparty na oryginalnych kompozycjach gitarzysty i lidera Kuby Wójcika.

Współtworzą go utalentowani przedstawiciele młodego pokolenia jazzu europejskiego, mieszkający w Kopenhadze: pianista i kompozytor Kamil Piotrowicz, włoski kontrabasista Luca Curcio i wybitny perkusista Albert Karch.

W 2016 roku kwartet wydał debiutancką płytę „DARK MATTER”, która spotkała się ze świetnym odbiorem wśród słuchaczy i krytyków, m.in. została uznana za Debiut Roku przez Polish-Jazz Blog, a pianista Kamil Piotrowicz – muzykiem roku.

Kuba Wójcik – gitarzysta, kompozytor. Twórca projektów jazzowych i awangardowych, m.in. N’ext Quintet, współtwórca PoleshiftProject, współpracował z Cracow Improvisers Orchestra, oraz z Big Bandami Akademii Muzycznej w Gdańsku pod dyrekcją Leszka Kułakowskiego i Aleksandry Tomaszewskiej, z którymi występował m.in. na festiwalu Jazz Jantar i w Gratzu.

Uczestnik międzynarodowego programu „You Me – Young Musicians play Europe”, w ramach którego występował na Warsaw Summer Jazz Days, oraz razem z muzykami z Włoch i Holandii w Hadze. Stypendysta Marszałka Województwa Opolskiego, od najmłodszych lat nagradzany na licznych konkursach muzycznych. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa. Stypendysta w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

Luca Curcio – kontrabasista i kompozytor pochodzący z Włoch. Wszechstronny muzyk aktywnie zaangażowany w różne projekty muzyczne związane z improwizacją. Głęboko zakorzeniony w jazzowej tradycji, swoje studia zaczął w Konserwatorium w Turynie pod okiem Furio di Castri, Dado Moroni oraz Emanuele Cisi.

W czasie swojej dotychczasowej muzycznej kariery poszukiwał różnych form ekspresji, by skupić się na współczesnym jazzie i radykalnej improwizacji. Przeprowadził się do Kopenhagi, by studiować na Rhythmic Music Conservatory. Od tego czasu gra intensywnie w całej Europie w prestiżowych klubach i na festiwalach we Włoszech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Rosji, Anglii, Polsce i w Tunezji. Współpracował z takimi artystami jak: Andy Sheppard, Jon Balke, Dado Moroni, Andrea Manzoni,
Gavino Murgia i wielu innych.

Albert Karch - perkusista. Występował m.in. z Tomaszem Dąbrowskim, Aliną Mleczko, Albertem Begerem, Wojtkiem Jachną czy kwartetem Marka Malinowskiego, zespołem muzyki współczesnej Sort Hul Ensemble. Współtworzy zespół Into Interlude. Debiutancka płyta "Sundial" tria Jachna/ Tarwid/Karch otrzymała tytuł płyty roku 2014 wg polishblogspot. Kamil Piotrowicz - polski pianista, kompozytor. Twórca i lider zespołu Kamil Piotrowicz Quintet, Kamil Piotrowicz Sextet. Laureat wielu festiwali jazzowych, m. in. Jazz Nad Odrą (Nagroda Indywidualna za kompozycje), Krokus Jazz Festival (Grand Prix), Blue Note Jazz Competition (Grand Prix), Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (Grand Prix) oraz wielu innych. Zadebiutował świetnie przyjętą płytą "Birth" wydaną w wytwórni Hevhetia w 2015 roku.

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie kompozycji Profesora Leszka Kułakowskiego. Kontynuuje studia w prestiżowym Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Wystepował na festiwalach w Polsce, Rosji, Anglii i Danii, w tym Jazz Jantar, Copenhagen Jazz Festival, JazzArt Festival. Pasjonat literatury i fortepianu, muzyki Bacha, romantycznej pieśni niemieckiej, Vinnie Colaiuty i Nat King Cole'a. Autor muzyki teatralnej do spektakli wystawianych m.in. w Teatrze Mazowieckim w Warszawie.

19 września 2016 roku zespół wydał debiutancką płytę „Dark Matter”. Płyta została wydana nakładem najprężniej rozwijającej się polskiej wytwórni jazzowej ForTune Records. Premiera płyty miała miejsce w Kopenhadze, po której odbyła się trasa koncertowa. Otrzymała wiele pochlebnych recenzji i wyróżnień, m.in. tytuł Debiut Roku 2016 wg portalu Polish-Jazz Blog.

W klubie Mjazzga zespół wystąpi w składzie:
Kuba Wójcik – gitara
Luca Curcio – kontrabas
Albert Karch – perkusja

Mjazzga, 01-09-2017 godz. 20:15. Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu.
Informacja klubu Mjazzga

Źródło: Dziennik Elbląski