Weekend nadchodzi... Podpowiadamy, jak go spędzić

2017-08-31 18:58:18(ost. akt: 2017-08-31 19:12:08)
Elbląskie Święto Chleba odbędzie się po raz dwunasty

Elbląskie Święto Chleba odbędzie się po raz dwunasty

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Wielkimi krokami zbliża się weekend. Jak spędzić wolny czas? Gdzie warto się wybrać? Co będzie się działo? Oto nasz przewodnik po imprezach, które odbędą się w ten weekend.
Elblążanie w najbliższy weekend będą żyli przede wszystkim świętem chleba. To już będzie dwunasta tej edycji. Oczywiście nie zabraknie tradycyjnego jarmarku, na który zgłosiło się ponad 200 wystawców. Będzie pysznie, kolorowo i aktywnie, bo podczas trzech dni świętowania nie zabraknie konkurencji sportowych, takich jak choćby wyścigi smoczych łodzi, które już na stałe wpisały się w scenariusz święta chleba. A całkowitą nowością imprezy będzie METR, czyli Międzynarodowy Elbląski Turniej Rycerski. W ramach turnieju odbędą się pojedynki w rycerskie. To będzie okazja, by zobaczyć walki najlepszych zawodników z całej Polski i zagranicy, a Wyspa Spichrzów zostanie przez nich opanowana na całe trzy dni (program Elbląskiego Święta Chleba).

W piątek Klub Fotograficzny Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej zaprasza na wernisaż wystawy zdjęć uczestników Ogólnopolskiego Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK 2017. Wernisaż odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu. Wstęp wolny. Początek o godz. 18 (więcej tutaj).

Tego samego dnia w elbląskiej Mjazzdze przy ul. Kowalskiej wystąpi grupa Minim Experiment, która w Elblągu rozpocznie jesienny sezon koncertowy. Początek o godz. 20.15. Ta grupa w 2016 r. otrzymała tytuł Fonograficzny Debiut Roku. Uczestniczyli również w Festiwalu Jazzbląg (więcej tutaj).

W sobotę miłośnicy kolarstwa górskiego powinni wybrać się do Kadyn. Właśnie tutaj tego dnia zostaną rozegrane zawody rowerowe MTB Kadyny. Co czeka na uczestników? Miła, rodzinna atmosfera z poczęstunkiem oraz zabawami dla najmłodszych, a dla starszych emocjonująca rywalizacja o nagrody finansowe (więcej tutaj).

W sobotę i niedzielę odbędzie się Pasłęcka Uczta Kultur Wschodu. Podczas sobotnich koncertów wystąpią: MOTOR'ROLLA (Kijów), HORPYNA (Olsztyn), SŁOWIAŃSKA DUSZA (Gdańsk), HARAZD (Pieniężna). Początek zabawy w Parku Ekologicznym o godz. 17. Ale organizatorzy przygotowali również inne atrakcje - więcej tutaj).