Otwarci na Skandynawię. O możliwościach współpracy w Elblągu

2017-09-05 09:58:23(ost. akt: 2017-09-07 08:51:25)

Autor zdjęcia: Urząd Marszałkowski

Potencjał inwestycyjny oraz możliwości eksportowe naszych produktów do Szwecji oraz Finlandii zostaną zaprezentowane na konferencji „Otwarci na Skandynawię”, która odbędzie się 13-15 września 2017 roku w Elblągu.
Samorząd województwa po raz piąty organizuje konferencję "Otwarci na Skandynawię". Tegoroczna edycja odbędzie się 13-15 września.
— Wydarzenie ma na celu przede wszystkim promocję współpracy gospodarczej regionu Warmii i Mazur z partnerami ze Szwecji i Finlandii — informują organizatorzy. — Serdecznie zapraszamy do udziału firmy ze Szwecji i Finlandii zainteresowane inwestycjami na terenie Warmii i Mazur oraz współpracą biznesową z firmami z regionu.

Wydarzenie skierowane jest nie tylko do przedsiębiorców, samorządowców czy przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu z Warmii i Mazur. Udział w konferencji zapowiedzieli także reprezentanci ambasad oraz firm z Finlandii i Szwecji, którzy są zainteresowani nawiązaniem współpracy gospodarczej na terenie województwa. Są to przede wszystkim przedstawiciele branż: budowlanej, IT, metalowej oraz tekstylnej.

— Konferencja będzie doskonałą okazją nie tylko do nawiązania kontaktów biznesowych z przedsiębiorcami ze Skandynawii czy wymiany doświadczeń. Wyjątkowo cennym elementem będą także warsztaty poświęcone polskiej i skandynawskiej kulturze biznesowej — mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. — Zaplanowano m.in. panel dyskusyjny dotyczący możliwości poszerzenia współpracy gospodarczej pomiędzy Skandynawią a Warmią i Mazurami, wynikający w dużej mierze ze zmian infrastrukturalnych w regionie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i podpisany przesłać w formie skanu do 5 września na adres a.bailey@warmia.mazury.pl lub faksem na numer 89 512 51 79. Więcej informacji pod numerem telefonu 89 512 51 72, 89 512 51 90.