Uczniów poniesie filmowa fantazja

2017-09-12 17:11:18(ost. akt: 2017-09-12 11:10:45)

Autor zdjęcia: arch. EOK

Koncertem z pianistą Hadrianem Filipem Tabęckim Elbląska Orkiestra Kameralna otworzy tegoroczny cykl muzycznych spotkań z maturzystami w ramach programu „Filharmonia/ostrożnie, wciąga”.
W środę, 13 września, w Sali Koncertowej ZPSM odbędzie się koncert dla maturzystów, poprzedzony krótkim wprowadzeniem na temat programu. Szczegóły realizacji i jego ideę przedstawi główny koordynator z ramienia Instytutu Muzyki i Tańca, Jan Roguz. Obecna na spotkaniu będzie reprezentacja uczniów i nauczycieli ze szkół, które w tym roku wezmą udział w projekcie.

Główny element spotkania to jednak koncert z wyjątkowym programem, który zawiera subiektywny wybór hitów filmowych, wielokrotnie wykonywany przez pianistę z towarzyszeniem orkiestr w całej Polsce. Znajdą się w nim zarówno doskonale znane tematy z takich produkcji jak „James Bond”, „Titanic” czy z animacji.

Wszystko to w oryginalnych, efektownych aranżacjach samego Hadriana Filipa Tabęckiego, który wystąpi w podwójnej roli instrumentalisty i dyrygenta. W trakcie koncertu uczniowie podejmą próbę identyfikacji przedstawionych motywów i wraz z wykonawcami zastanowią się nad rolą muzyki w filmach i animacjach.
Hadrian Filip Tabęcki należy do najciekawszych polskich kompozytorów i aranżerów. Jest autorem muzyki do wielu spektakli teatralnych i muzycznych, filmów oraz m.in. do rock-opery „Krzyżacy”. Jako pianista współtworzy zespoły Kameleon, Tango Attack i Tangata Quintet.

Koncert rozpocznie się o godzinie 12:00 w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
Informacja EOK

Źródło: Dziennik Elbląski