Dzisiaj rusza Jazzbląg Festiwal w Galerii El

2017-09-22 10:10:00(ost. akt: 2017-09-22 10:25:02)
Festiwal Jazzbląg - 19 lipca 2012

Festiwal Jazzbląg - 19 lipca 2012

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Rozpoczyna się szósta edycja Festiwalu Jazzbląg. W piątek i w sobotę (22-23.09) w Galerii EL będzie można się przekonać, jak doskonale brzmi jazz w takim miejscu. I to jazz w wykonaniu znakomitych i wytrawnych muzyków, grających na polskich scenach od lat.
Jak zapowiadają organizatorzy festiwalu, rozpoczynająca się w piątek (22.09) tegoroczna edycja Festiwalu Jazzbląg upłynie pod znakiem doskonałych saksofonistów: Macieja Obary, Zbigniewa Namysłowskiego i Piotra Barona. Każdy ze składów obfituje w laureatów prestiżowych rankingów - choćby Jazz Top miesięcznika Jazz Forum, co świadczy o klasie zaproszonych przez Jerzego Małka gości. Jak co roku zobaczymy też młodych instrumentalistów.

Pierwszego dnia (początek o godz. 19) ze sceny usłyszymy kwartet Macieja Obary, o którego muzyce Tomasz Stańko powiedział: „jego muzyka jest silna, dojrzała, głęboka, pełna czaru, piękna. Jest jego własna”.
Razem z liderem zagrają Grzegorz Tarwid, Max Mucha i Michał Miśkiewicz. Drugim koncertem tego dnia będzie występ kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego - zdecydowanie legendy polskiej sceny jazzowej - w składzie Jacek Namysłowski, Sławomir Jaskułke, Andrzej Święs i Grzegorz Grzyb. Muzycy zaprezentują materiał z ostatniej płyty „Polish Jazz - YES!”, która premierę miała w ubiegłym roku.

Sobotę, drugi dzień koncertowy (początek o godz. 19), otworzy występ kwartetu Piotra Barona i Kazimierza Jonkisza z towarzyszeniem Michała Tokaja i Wojciecha Pulcyna.
— Taki skład na pewno rozgrzeje festiwalową publiczność swoją energią — zachęcają organizatorzy. — Na zakończenie niezwykle nostalgiczny koncert projektu Młynarski plays Młynarski z wokalnym wsparciem Gaby Kulki. Znane dobrze wszystkim melodie zmarłego w tym roku Wojciecha Młynarskiego w niecodziennych aranżacjach jego syna.

Po każdym dniu koncertowym jam session w Klubie Krypta, które już stało się tradycją festiwalu i od kilku lat jest ważnym punktem programu.
Bilety i karnety (ograniczona ilość!) dostępne w Centrum Sztuki Galerii EL przy ul. Kuśniewskiej. Na jam session wstęp niebiletowany. Więcej szczegółów można znaleźć także na stronie internetowej www. jazzblag.galeria-el.pl