Hangar w jachtklubie przejdzie remont za 2,5 miliona

2017-09-26 10:20:41(ost. akt: 2017-09-26 10:37:35)
Na terenie elbląskiego jachtklubu powstały nowe pomosty cumownicze, przy których będzie 71 miejsc do cumowania (wcześniej 35)

Na terenie elbląskiego jachtklubu powstały nowe pomosty cumownicze, przy których będzie 71 miejsc do cumowania (wcześniej 35)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Hangar na przystani w Jachtklubie Elbląg przejdzie gruntowny remont. Dzięki modernizacji przy ul. Radomskiej 29 będzie mogło zacumować jeszcze więcej jachtów.
Dobiegający sezon turystyczny w Elblągu będzie rekordowym jeśli chodzi o frekwencję. Do końca sierpnia nasze miasto odwiedziło prawie 40 tysięcy gości. Ten wynik może być jeszcze lepszy, a miejscy urzędnicy chcą do tego wykorzystać m.in. walory rzeki Elbląg. Już w ubiegłym roku miasto rozpoczęło starania o dofinansowanie do projektu związanego z przebudową hangaru przy ul. Radomskiej. Remont obiektu umożliwi zacumowanie jeszcze większej ilości pływających jednostek, które podróżując m.in. Pętlą Żuławską coraz chętniej przybijają także do Elbląga.

W sierpniu br. umowa o dofinansowanie do tego projektu została podpisano. Do Elbląga popłynie na ten cel ponad 2,5 mln zł.
— Zadanie polegać będzie na przebudowie hangaru znajdującego się elbląskim Jachtklubie. Gruntowny remont przejdzie hala jachtowa wraz z biurowo-magazynową częścią budynku. Dobudowane również zostanie pomieszczenia dla bosmana – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.

Zakres inwestycji obejmuje również wykonanie nowych nawierzchni drogi, parkingów i ciągów pieszych. To kolejny kierunek otwierania naszego miasta w kierunku sportów i rekreacji wodnej.

Rozpoczęto już poszukiwania firmy, która zajmie się wykonaniem tego zadania. W ramach remontu powstaną jeszcze fundamenty pod rolki zwrotne do systemu wciągania i wyciągania jachtów z hangaru, zamontowana zostanie linowa wciągarka elektryczna oraz urządzenie dźwigowe wraz z całą konstrukcją w pomieszczeniu szkutni. Powstaną boksy do przechowywania osprzętu żeglarskiego, a robotnicy wymienią także pokrycie dachowe, stolarkę okienną i drzwiową, bramy wjazdowe i posadzki w hangarze. Cały budynek zostanie zaś docieplony.

Zainteresowane firmy swoje oferty mogą składać do 3 października. Co ciekawe jednym z wymogów przetargowych, które postawiło w zamówieniu miasto jest zatrudnienie przez zwycięzcę przetargu osób bezrobotnych na czas robót.
Prace przy modernizacji hangaru na ul. Radomskiej mają potrwać do sierpnia 2018 roku.
as

Źródło: Dziennik Elbląski