Psom ze schroniska będzie się żyło trochę lepiej

2017-10-02 10:42:22(ost. akt: 2017-10-02 11:24:56)
W miejsce starych boksów powstaje 11 nowych pomieszczeń dla psów

W miejsce starych boksów powstaje 11 nowych pomieszczeń dla psów

Autor zdjęcia: arch. schroniska dla bezdomnych zwierząt w Elblągu

Z końcem sierpnia w elbląskim schronisku dla bezdomnych zwierząt rozpoczął się remont najstarszych i najbardziej zniszczonych boksów. W ich miejsce powstanie 11 nowoczesnych i wygodnych pomieszczeń dla psów.
To jest remont przez duże "R". Pracowników elbląskiego schroniska czeka m.in. wymiana całego ogrodzenia i podłoża boksów ze starych płytek. Wyrównano także teren, bo niektóre boksy znajdują się niżej i na tym obszarze zbierała się woda. Zostaną również zamontowane nowe cokoły, panele ogrodzeniowe i ścianki. Te ostatnie po to, by psy się nie widziały. Wtedy są o wiele spokojniejsze, co wpływa na poziom hałasu w schronisku.

Na remont zostały przeznaczone pieniądze, które pochodzą m.in. z jednego procenta podatku przekazanego na elbląskie schronisko, choć wstępne wyceny robót okazały się być bardzo wysokie. W pomoc przy remoncie włączyły się elbląskie firmy: krótko po rozpoczęciu modernizacji boksów jedna z nich dowiozła do przytuliska wywrotkę ziemi, jeszcze inna podarowała schronisku płyty, z których zostały wykonane szalunki.

Każdy kto chce wesprzeć elbląskie schronisko, może pomóc dokonując wpłat na konto bankowe przytuliska. Zbliża się także zima, okres szczególnie trudny dla zwierząt. Jak zawsze w tym czasie przydadzą się więc stare koce i kołdry, słoma do ocieplenia bud, a także karma: sucha i mokra.
as

Źródło: Dziennik Elbląski