Oni wesprą cię po śmierci bliskiej osoby

2017-10-03 12:26:25(ost. akt: 2017-10-03 12:52:30)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Jeśli straciłeś kogoś bliskiego niedawno albo minęło już sporo czasu ale wciąż zmagasz się z ogromnym smutkiem, ta informacja jest dla Ciebie. Przeczytaj więc do końca.
— Tworzymy nową grupę wsparcia dla osób w żałobie, dla tych którzy stracili ukochane osoby i nie mogą sobie poradzić po ich śmierci. Żal, ból, rozpacz i lęk są tak ogromne, że potrzebna jest obecność innych. Nie każdy znajduje wsparcie w rodzinie i przyjaciołach. Wtedy osoby cierpiące czują się głęboko samotne i niezrozumiane. Grupa wsparcia będzie miejscem, gdzie można otwarcie wyrażać swoje emocje oraz otrzymać akceptację i zrozumienie dla swoich przeżyć od tych którzy zmagają się z podobnymi trudnościami — informuje Anna Podhorodecka z Hospicjum Elbląskiego im. Aleksandry Gabrysiak.

Uczestnicy grupy wsparcia są na różnych etapach żałoby, co jest szczególnie cenne dla tych, którzy w trudnej sytuacji znaleźli się niedawno. Osobom na początku żałoby łatwiej uwierzyć w siebie i w sens dalszego życia gdy widzą, że innym, mimo podobnych problemów, udało się odzyskać równowagę, wiarę i odbudować swoje życie.

— Jeśli straciłeś kogoś bliskiego niedawno albo minęło już sporo czasu ale wciąż zmagasz się z ogromnym smutkiem, trudnymi wspomnieniami, żalem, poczuciem winy przyjdź na spotkanie, podziel się swoimi doświadczeniami z innymi którzy także borykają się z żałobą, mamy nadzieję wspólnie sobie dopomóc w tej drodze do odzyskania równowagi życiowej. Zapraszamy na grupę wsparcia - spotkania otwarte dla wszystkich, odbywać się będą w atmosferze wzajemnej troski i zrozumienia — informuje Anna Podhorodecka.

Najbliższe spotkanie we wtorek 3 października, kolejne 17 października o godz. 17.00.

Grupa prowadzona jest przez dwóch psychologów ks. Artura Radackiego i Annę Zalewską. Miejsca na spotkanie użycza Zakon Marianów przy ul. Agrykola 7 w części parterowej Domu Parafialnego. Grupa wsparcia realizuje swoje działania pod patronatem Hospicjum Elbląskiego.
red.

Źródło: Dziennik Elbląski