Niepodległość będą świętowali w biegu

2017-10-09 12:30:41(ost. akt: 2017-10-09 12:35:47)
Bieg Niepodległości w Elblągu

Bieg Niepodległości w Elblągu

Autor zdjęcia: arch. UM w Elblągu


Już ponad 450 osób widnieje na liście startowej IV Elbląskiego Biegu Niepodległości. Czy uda się poprawić rekord frekwencji z ubiegłego roku? To okaże się 2 listopada, kiedy minie termin internetowych zapisów.


Elbląg, Pasłęk, Braniewo, Ostróda, Kwidzyn, Sztum, Warszawa, Olsztyn, Malbork, Gdańsk - wydłuża się lista miast, z których pochodzą biegacze, startujący w IV Elbląskim Biegu Niepodległości. Jest ich już ponad 450. - Cieszę się, że tak wiele osób postanowiło świętować w Elblągu 99. rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości, nie tylko uroczyście, ale też na sportowo.
— Uczestników przybywa z dnia na dzień. Mam nadzieję, że uda się pobić rekord frekwencji sprzed roku — mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, który objął bieg honorowym patronatem.

Organizatorzy – Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski – przygotowali na ten dzień wiele atrakcji. Oprócz biegu głównego na 10 km odbędzie się rywalizacja sztafet (także rodzinnych) oraz wyścigi dla dzieci do 13. roku życia w formule Małego Biegu Niepodległości Enduro Kid.
- Dystanse dla dzieci będą oczywiście zależne od wieku, najmłodsze wystartują razem z rodzicami.

Najkrótszy dystans to 50 m dla dzieci do 2. roku życia, najdłuższy 300 ma dla dzieci od 9 do 13 roku życia – wyjaśnia Bogusław Tołwiński ze stowarzyszenia EL Aktywni.
Na mecie na każde dziecko będzie czekał pamiątkowy medal, który organizatorzy pokażą wkrótce. Dzisiaj za to prezentujemy medal, jaki zawiśnie na szyjach każdego uczestnika biegu głównego, rywalizacji sztafet i biegów towarzyszących. Po raz pierwszy będzie to medal z obracającym się elementem.


Bieg główny na dystansie 10 kilometrów odbędzie się po tej samej trasie jak rok temu. Start i meta będą znajdować się na ul. Teatralnej, a biegacze pokonają trzy pętle ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej i 12 Lutego. Odbędzie się również rywalizacja trzyosobowych sztafet, a także bieg towarzyszący jednej pętli (3333 m).

Dzieci do 13. roku życia będą rywalizować w Małym Biegu Niepodległości Enduro Kid, który współorganizuje Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu. Wpisowe na zawody wynosi 30 zł (bieg główny), 20 zł (młodzież) i 10 zł (dzieci).
Każdy uczestnik imprezy otrzyma pakiet startowy, a na mecie – pamiątkowy medal i posiłek.

Dla najlepszych w klasyfikacji open i poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano nagrody finansowe (od 50 do 300 zł) oraz statuetki. Każdy z uczestników będzie miał też szansę wygrać nagrody rzeczowe.Zapisy na IV Elbląski Bieg Niepodległości trwają na stronie

https://elektronicznezapisy.pl/event/2082/strona.html

Organizatorzy: Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni
Patronat honorowy: Witold Wróblewski, prezydent Elbląga


Program Biegu Niepodległości

piątek, 10.11.2017


godz. 14 -18 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów
sobota, 11.11.2017
godz. 9-13 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów,
około 10.55 Otwarcie zawodów

godz. 11-12.30 - starty do Małego Biegu Niepodległości – Enduro Kids (dzieci w wieku od 0 do 13 lat)

godz. 12.30 - nagradzanie uczestników Małego Biegu Niepodległości

godz. 13:30 - start do Biegu Głównego, Biegu towarzyszącego na 3.333 m oraz Sztafet

godz.14.15-15.15 - wydawanie posiłków dla zawodników
godz. 15 - dekoracja i nagradzanie zwycięzców biegu głównego, biegu towarzyszącego oraz sztafet

godz. 15:15 - losowanie nagród wśród uczestników biegu głównego, biegu na 3.333 m oraz sztafet.

godz.15:45 - zakończenie zawodów. 

Medal w Biegu Niepodległości

Źródło: Dziennik Elbląski