Pierwszy Nawigacyjny Rajd Rowerowy. Jechali i zmagali się z zadaniami [zdjęcia]

2017-10-11 11:37:41(ost. akt: 2017-10-11 11:45:37)

Autor zdjęcia: nadesłane/Kuźnia Pruska

Około 13 kilometrów trasy, której pokonanie było dodatkowo utrudnione przez deszczową pogodę, trzy punkty kontrolne z w sumie z pięcioma zadaniami do wykonania — z takimi wyzwaniami zmierzyli się uczestnicy niedzielnego (8.10) I Nawigacyjnego Rajdu Rowerowego.

Drużyny, startujące w rajdzie Pasłęk-Aniołowo, tworzyli rodzice z dziećmi i dziadkowie z wnukami. Każdy rodzinny zespół mierzył się nie tylko z niełatwym z powodu deszczu szlakiem, wiodącym ścieżkami rowerowymi, drogami gruntowymi i jedynie odcinkowo asfaltem, ale i z zadaniami, które czekały po drodze. W końcowej klasyfikacji liczył się czas przejazdu oraz zdobyte punkty. Niekwestionowanymi zwycięzcami niedzielnych zmagań są zespoły:

1. miejsce Beniamin Prejs i Borys Prejs
2. miejsce Stanisław Wiśniewski i Wiktoria Wiśniewska
3. miejsce Grzegorz Kowalski i Szymon Kowalski

Niezależnie od wyników, na wszystkich uczestników, którzy zdecydowali się na start w utrudnionych warunkach i dotarli na wyznaczoną w Aniołowie metę rajdu, czekał ciepły poczęstunek przy ognisku.

Organizator, Kuźnia Pruska dziękuje państwu Halinie i Zbigniewowi Cieślom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla rowerzystów, oraz aniołowskiej grupie tańca z ogniem za uatrakcyjnienie finału imprezy.
Rajd był współfinansowany ze środków Gminy Pasłęk.