Weekend nadchodzi... Podpowiadamy, jak go spędzić

2017-10-12 20:21:06(ost. akt: 2017-10-12 20:25:32)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Wielkimi krokami zbliża się weekend. Jak spędzić wolny czas? Gdzie warto się wybrać? Co będzie się działo? Oto nasz przewodnik po imprezach, które odbędą się w ten weekend.
W Centrum Sztuki Galerii El trwa Festiwalu Sztuki Dźwiękowej "Wydźwięki / Resonancesss". Celem imprezy jest promowanie aktualnych zjawisk w światowej sztuce dźwiękowej. To jedyna tego typu impreza w Elblągu i jedna z niewielu w regionie (więcej tutaj).

Teatr im. A. Sewruka w Elblągu w ten weekend zaprasza na "Sceny miłosne dla dorosłych", które prezentowane są na małej scenie (więcej tutaj).

W piątek (13.10) msza święta w katedrze św. Mikołaja na Starym Mieście, w sobotę (14.10) uroczysta gala w teatrze, a później spotkanie w szkole i na koniec bal absolwentów. Tak I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu będzie świętowało jubileusz 70-lecia istnienia (więcej tutaj).

„Instrumenty staroakustyczne i darcie ryja liryczne…”. Tak przedstawiają się Dziady Kazimierskie, które w piątek (13.10) dadzą koncert w klubie Mjazzga na elbląskiej starówce. Dziady Kazimierskie wyrażają swoją miłość do Kazimierza Dolnego za pomocą skocznych piosenek w stylistyce folk, ska, reggae czy punk. A wszystkie razem składają się na ogromną dawkę koncertowej energii i humoru (więcej tutaj).

W ten weekend na pewno nie będą się nudzili miłośnicy tańca. Od piątku do niedzieli w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135 będzie rozgrywany Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji, podczas sobotnich i niedzielnych finałów tancerze będą rywalizowali do muzyki granej na żywo przez orkiestrę z Grodna (więcej tutaj).

Dzień NATO w Elblągu. Amerykańskie i brytyjskie pojazdy wojskowe, takie jak: szakale, pantery i strikery, będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę na Starym Mieście w Elblągu. Sześć pojazdów, cztery amerykańskie i dwa brytyjskie, zaprezentuje się przed Bramą Targową w godz. 12-16 (więcej tutaj).