Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Pierwszy dzień Baltic Cup za nami. Sukces polskich tancerzy

2017-10-14 09:24:37 (ost. akt: 2017-10-14 09:27:59)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

O trofeum ufundowane przez Tronda Harra, byłego tancerza sportowego i międzynarodowego sędziego, walczyli w piątek tancerze w hali MOSiR w Elblągu. Zakończyły się Mistrzostwa Europy Północnej, a w sobotę rozpocznie się rywalizacja podczas Otwartych Mistrzostw Polski i Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”.

Mistrzostwa w ubiegłym roku rozegrane zostały na Litwie, w przyszłym, 2018 roku, odbędą się w Niemczech.
- Trofeum w tym turnieju otrzymuje zwycięski kraj, w oparciu o aktualne wyniki i ranking – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu i prezes FTS. - Punkty są zliczane do rankingu Trofeum na podstawie dwóch najlepszych par, w każdej kategorii wiekowej i stylu i jest przekazywane co roku pomiędzy uczestniczącymi w Mistrzostwach krajami.

W tym roku Trofeum zdobyły pary z Polski.

Podajemy całościowe wyniki Mistrzostw Europy Północnej:
Youth Standard:
1. Steinfelds Ricards & Zukaite Atile Łotwa
2. Rotar Ilja & Barjabin Silvia Susanne Estonia
3. Burneikis Karolis & Shekaite Izabele Litwa
4. Meskauskas Gedvinas & Bliujute Ugne Litwa
5. Jonaitis Nedas & Koparanova Kimberly Niemcy
6. Lang Rasmus & Heimo Martina Estonia
Adult LA
1. Rohde Malthe Brinch & Sorensen Sandra Dania
2. Balandin Artur & Salita Anna Niemcy
3. Lewandowski Bartosz & Wałachowska Anna Karolina Polska
4. Zmokły Grzegorz Mateusz & Abramowicz Magdalena Maria Polska
5. Stepanov Maxim & Rybina Ksenya Niemcy
6. Ankerstein Arthur & Barbu Georgiana Niemcy
Senior LA
1. Kucharczyk Tomasz & Kucharczyk Róża Polska
2. Pieske Dennis & Pieske-Hermsdorf Tanja Niemcy
3. Dobrakowski Rafał & Dobrakowska Anna Polska
4. Kuban Adrian & Ugowska Joanna Polska
5. Joksas Romualdas & Joksa Ilona Łotwa
6. Varcenko Andrej & Donina Jelena Łotwa
Senior ST
1. Rimkus Tomas & Surblyte Nerija Litwa
2. Simsons Gatis & Simsone Julija Łotwa
3. Kucharczyk Tomasz & Kucharczyk Róża Polska
4. Gutmann Joerg & Gutmann Isabel Niemcy
5. Tines Roland & Puskas Heidrun Niemcy
6. Hayrynen Ville & Kakko Sanna Finlandia
Junior II ST
1. Andersons Roberts & Rasimjonoka Jekaterina Łotwa
2. Makarovas Laurynas & Cepauskaite Emilija Litwa
3. Holm Leho & Lutter Marleen Estonia
4. Maasalu Kristofer Robin & Kurs Kretel Estonia
5. Raputa Kacper & Tylek Wiktoria Polska
6. Ameljushenko Alari & Kallas Sandra Estonia
Junior I LA
1. Ruszkowski Tomasz & Mozdyniewicz Julia Polska
2. Orda Alans & Mohova Arina Łotwa
3. Bogacovs-Kudrevatihs Kirils & Knirko Milana Łotwa
4. Burneikis Kipras & Martinkeviciute Barbora Litwa
5. Dimants Ernests Aksels & Pascenko Marija Łotwa
6. Masaro Edvardas & Rinkeviciute Patricija Litwa

Junior II LA
1. Trinkus Augustinas & Salugaite Neda Elena Litwa
2. Raczek Hubert & Kowalska Magdalena Polska
3. Jenner David & Tuigunov Elisabeth Niemcy
4. Górczak Kasper & Kowalska Natalia Polska
5. Holm Leho & Lutter Marleen Estonia
6. Ziga Marco & Badt Melody Niemcy

Youth LA
1. Meskauskas Gedvinas & Bliujute Ugne Litwa
2. Miu Eugen Petrisor & Pedersen Sandra Overballe Dania
3. Burneikis Karolis & Shekaite Izabele Litwa
4. Kacprowicz Jakub & Szpak Zuzanna Polska
5. Korn Steven & Domme Katrin Niemcy
6. Petkevics Leonards & Tsepilova Polina Łotwa

Junior I ST
1. Ruszkowski Tomasz & Mozdyniewicz Julia Polska
2. Siff Anton & Matvejeva Katerin Estonia
3. Brzeziński Dawid & Woś Maja Alicja Polska
4. Masaro Edvardas & Rinkeviciute Patricija Litwa
5. Kindsigo Marco & Marjapuu Lisette Estonia
6. Dimants Ernests Aksels & Pascenko Marija Łotwa

WDSF NEC Adult ST

1. Linis Edgars & Ancane Eliza Łotwa
2. Shurin Vadim & Meshkova Anastasia Łotwa
3. Ilciukas Marius & Goltsova Olga Litwa
4. Subczyński Paweł & Kucharska Aleksandra Polska
5. Ionel Alexandru & Tinnis Isabel Niemcy
6. Sciamanna Eros & Jaglińska Anna Angelika Polska

Organizatorem MFT „Baltic Cup” jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, a współorganizatorami są: Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli: Jan Widera, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal realizowany będzie ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląga oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mamaitatamuminka #2350913 | 37.47.*.* 14 paź 2017 22:25

    Czekamy na zdjęcia z soboty i niedzieli

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz