Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Gorączka sobotniego wieczoru na Baltic Cup [zdjęcia]

2017-10-14 23:12:00 (ost. akt: 2017-10-14 23:19:31)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Ponad 300 par prezentowało się w sobotę w Elblągu na trwającym Międzynarodowym Festiwali Tańca „Baltic Cup” oraz 23. Otwartych Mistrzostwach Polski. Wieczorne gale uświetniły pokazy Rock'n'Rolla akrobatycznego. W niedzielę ostania szansa na zobaczenie par tanecznych w różnym wieku i z różnych krajów.

W Elblągu trwa międzynarodowe święto tańca. Za nami sobotnie rundy, które wyłoniły najlepsze pary taneczne.
— Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu Festiwalu — mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. — Tym razem do Elbląga przyjechała rekordowa liczba par, dlatego że tegorocznej edycji MFT „Baltic Cup” towarzyszyły turnieje rangi mistrzostw. W sobotę na parkiecie prezentowało się ponad 300 par w 10 kategoriach i stylach tanecznych, w tym 11 par „z gwiazdkami”, czyli prezentujących najwyższy światowy poziom.

Wato dodać, że podczas wieczornej gali zawodnicy prezentowali się przy muzyce granej na żywo przez muzyków Orkiestry Filharmonii z Grodna, której dyrygował Boris Myagkov, z towarzyszeniem wokalistów. Gwiazdami sobotniej gali byli czterokrotni mistrzowie świata, złoci medaliści The World Games we Wrocławiu - para Rock'n'Rolla akrobatycznego Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło.

— Rock and Roll Akrobatyczny to niezwykle widowiskowa i zdecydowanie bardziej sportowa niż artystyczna dyscyplina — dodaje Antoni Czyżyk. — Po reakcji publiczności zgromadzonej w hali widzę, że pokazy bardzo się podobały.

W niedzielę (14.10) ostatni dzień święta tańca. Na hali przy alei Grunwaldzkiej taneczne zmagania rozpoczną się o godzinie 10.

Wyniki sobotnich rund dostępne są na stronie tutaj

Organizator: Centrum Spotkań Europejskich Światowid
Współorganizatorzy: Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”.
Patronat honorowy: podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jan Widera; marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin; prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
Festiwal realizowany będzie ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląga oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Malwina #2350936 | 37.47.*.* 14 paź 2017 23:31

    Extra . Liczę na dużo zdjęc z finałów dnia jutrzejszego . Szkoda Ze brak zdjęć dzieci z rana :(

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz