Czekają na opiekunów. Może któryś z nich podbije Twoje serce? [zdjęcia]

2017-10-24 08:37:07(ost. akt: 2017-10-24 08:55:53)

Autor zdjęcia: OTOZ Animals Schronisko w Elblągu

Poznajcie koty i psy, które czekają w schronisku dla bezdomnych zwierząt na nowych, odpowiedzialnych opiekunów. Może któryś z nich podbije wasze serce?

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Elblągu znajduje się przy ul. Królewieckiej 233. To właśnie tutaj można znaleźć przyjaciela na wiele lat: psa lub kota. W „Dzienniku Elbląskim” będziemy prezentowali zwierzęta, które czekają na nowych, odpowiedzialnych opiekunów. Naszą galerię zdjęć będziemy sukcesywnie rozbudowywali. Może któryś z tych zwierzaków podbije wasze serce.

Ale zanim zdecydujesz się na adopcję...
— Nasz apel brzmi - zanim zaadoptujesz, odetchnij, usiądź sam ze sobą i przemyśl swoją decyzję, czy zamierzasz się opiekować zwierzęciem przez najbliższe kilka, kilkanaście lat — przestrzegają jednak pracownicy schroniska. — Wbrew pozorom łatwiej rozstać się z człowiekiem, przyjaźń można zakończyć z dnia na dzień, rozstać się z chłopakiem, wyprowadzić od rodziców. Tymczasem zwierzę jest absolutnie od ciebie uzależnione. Opuszczone nie poradzi sobie w obcym świecie. Nie możesz napisać mu listu pożegnalnego, albo wysłać mms-a z napisem żegnaj, bo go nie przeczyta. Nie zrozumie dlaczego wyrzucasz je z samochodu, przywiązujesz do płotu lub drzewa w lesie i nie wracasz. Dlaczego nagle zniknąłeś. Będzie cię szukało, za tobą tęskniło, będzie pragnęło twojego powrotu. Jesteś mu potrzebny, żeby przetrwać w świecie, którego zasad nie pojmuje. Zastanów się dobrze, czy będzie cię stać na codzienne karmienie, opiekę weterynaryjną i pielęgnację?

Z drugiej strony, jak przekonują, każdy, kto kiedykolwiek przygarnął biedne, niechciane zwierzę, wie, że nigdzie na świecie nie znajdzie przyjaźni, wdzięczności i oddania równie wielkiego jak to, które okazać potrafi uratowany kot. Zwierzę w naszym domu obdarza nas przyjaźnią bezinteresowną, czystą i wielką. Taka przyjaźń to dziś towar niezwykle rzadki i cenny.

Informacje w sprawie adopcji zwierzęta można uzyskać pod nr tel. 55 234-16-46.