Lubią pomagać innym. Słodki kiermasz w ZST [zdjęcia]

2017-10-25 13:01:21(ost. akt: 2017-10-25 13:39:51)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Największą popularnością cieszyło się ciasto 3 Bit. Ale i na pozostałe nie brakowało chętnych. Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych przygotowali w środę w szkole kiermasz ciast. Zebrane w ten sposób pieniądze przekażą na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Elblągu.
Chcą i lubią pomagać innym. Mowa o uczniach Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera w Elblągu, którzy należą do szkolnego koła wolontariatu. Jest ich około dwudziestu.
— Ale w nasze działania chętnie angażują się również inni uczniowie naszej szkoły — mówi Anna Turczyk, koordynator szkolnego koło wolontariatu.

Wolontariusze z ZST w środę przygotowali na szkolnym korytarzu kiermasz ciast dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły. Zebrane w ten sposób pieniądze przekażą na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Królewieckiej.
— Uzbieraliśmy już w ten sposób ponad 200 złotych — powiedziały w południe Natalia Matwiejczyk i Natalia Szczygło z klasy IIc. — Ciasta na kiermasz przygotowali uczniowie i nauczyciele. Mamy także kawę, herbatę. Największą popularnością cieszył się 3 Bit, ale i na pozostałe ciasta nie brakuje chętnych — dodają.

Uczniowie ze szkoły przy ul. Grottgera angażują się również w wiele innych akcji, których celem jest pomaganie innym. Można ich zauważyć przy organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu i innych dużych wydarzeń, takich jak Dni Papieskie, Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup. Zorganizowali również zbiórkę szkolnych artykułów dla dzieci z domów dziecka m.in. w Elblągu i Marwicy.
— Systematycznie także nasi uczniowie odwiedzają placówki przy ul. Saperów i Szarych Szeregów, gdzie pomagają w opiece nad dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie — dodaje Anna Turczyk.
AKT