Prawdziwi policjanci złapali fałszywego [film]

2017-10-30 10:57:39(ost. akt: 2017-10-30 11:06:19)
Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Policjanci z Elbląga zatrzymali oszusta działającego metodą „na policjanta”. 26-latek został ujęty na gorącym uczynku - policjanci obezwładnili go zaraz po tym, jak odebrał kopertę z pokaźną sumą pieniędzy.
Zatrzymany mężczyzna to 26-latek, który przyjechał do Elbląga po to, żeby wyłudzać pieniądze od starszych osób tzw. metodą policjanta. Działanie to pokazane było w prewencyjnym filmie „Oszukaj oszusta”, szeroko publikowanym w mediach.
— Policyjna akcja przynosi skutek, bowiem jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna próbował kilkukrotnie oszukać starsze osoby, jednak napotykał na trudność, gdyż wiedziały one o tego typu mechanizmie — informuje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

W końcu 26-latek sam padł „ofiarą” swojej wymyślonej akcji, na którą chciał nabrać starszą kobietę. Do ujęcia doszło na gorącym uczynku.
—Gdy tylko 26-latek podjął kopertę z pokaźną sumą pieniądze, to zamiast przewidywanego zysku doczekał się… obezwładnienia przez obserwujących go niemal od początku policjantów kryminalnych — informuje komisarz Nowacki.

26-latek usłyszał już zarzuty. Policjanci oraz prokurator wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i sprawca trafił na 3 miesiące do aresztu. Za taki czyn grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci przewidują kolejne zatrzymania w tej sprawie. Przypominają również o tym by nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom bez względu na to za kogo by się one nie podawały.