Tancerze Destination z medalami mistrzostw Europy

2017-11-07 16:04:17(ost. akt: 2017-11-07 16:06:21)

Autor zdjęcia: archiwum UKTS Destination

W Mińsku (Białoruś) w miniony weekend (2-4.11) odbyły się IDO European Disco Dance and Disco Freestyle Championships. Jako jedyni z Polski w mistrzostwach w kategorii formacje disco dance wzięli udział tancerze z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego Destination, którzy po nominacjach zdobytych na mistrzostwach Polski w marcu w Karczewie po raz pierwszy wzięli udział w turnieju rangi międzynarodowej.
Mistrzostwa Europy IDO Disco Dance i Disco Freestyle, które w tym roku dobywały się w Mińsku, zakończyły się kolejnym sukcesem dla młodych tancerzy z UKTS Destination. Po raz pierwszy po otrzymanej nominacji, jako debiutujące formacje na arenie międzynarodowej, tancerze zajęli wysokie miejsca w finale w tym jedno na podium!

Mistrzostwa Europy IDO to największe i najważniejsza impreza na świecie, w której udział biorą najlepsi tancerze z całego świata m.in. Szwecji, Norwegii, Czech, Ukrainy, Rosji, Węgier, Bułgarii, Serbii, Finlandii, Niemiec, Włoch, Białorusi oraz Polski. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentowały się elbląskie formacje DESTINATION oraz DESTINATION KIDS.
Wysokie 3 miejsce i tytuł II Wice Mistrza Europy wywalczyła formacja DESTINATION KIDS w kategorii formacje disco Dance do 11 lat.
Również wysokie 4 miejsce w finale wywalczyła formacja DESTINATION w kategorii formacje disco Dance 12-15 lat.

- Dla naszych tancerzy sam udział w Mistrzostwach Europy IDO był ogromnym wyróżnieniem, ponieważ był to nasz debiut na arenie międzynarodowej, do którego nominację zdobyliśmy na Krajowych Mistrzostwach Polski w marcu 2017 roku w Karczewie, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z tak wspaniałych wyników. Ciężko na to pracowaliśmy podczas zajęć tanecznych oraz letniego obozu tanecznego we Władysławowie - dodaje Milena Kucharczyk, trener i prezes UKTS Destination.

Prócz formacji na Mistrzostwach Europy IDO startowały również nasze solistki oraz duety z UKTS Destination. W kategorii solo disco dance do 11 lat najwyższe miejsca zajęły: Pola Kogut 22 miejsce na 63 solistki oraz Paulina Haza 31 miejsce na 63 solistki.
W kategorii duety disco Dance do 11 lat miejsce 17 (na 35 startujących duetów) zajął duet Paulina Haza i Pola Kogut – było to najwyższe miejsce spośród wszystkich startujących Polskich zawodniczek.

- Gratulacje należą się dla wszystkich tancerzy za ich ciężka pracę włożoną w przygotowania oraz zaciętą rywalizację ze wszystkimi zespołami, duetami oraz solistkami. Od godzin porannych po późne godziny wieczorne przez 3 dni nasi tancerze zacięcie rywalizowali i walczyli o każde wejścia do kolejnych rund. Jesteśmy bardzo dumni z osiągniętych wyników, które pokazują, że zaangażowaniem i ciężką pracą można osiągnąć naprawdę wiele - kończy Milena Kucharczyk, trener i prezes Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego Destination.