Zatrzymany za kradzieże ludzkich szczątków z cmentarzy. Działał również w Elblągu? [film]

2017-11-08 14:43:39(ost. akt: 2017-11-08 15:01:17)
54-latek został zatrzymany w kompleksie leśnym

54-latek został zatrzymany w kompleksie leśnym

Autor zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Gdańska policja poinformowała w środę o zatrzymaniu 54-letniego mężczyzny, który jest podejrzewany o kradzieże szczątków ludzkich z cmentarzy w woj. pomorskim. Jak mówią funkcjonariusze, sprawa jest rozwojowa. Taka kradzież miała miejsce również w Elblągu we wrześniu 2015 r. Czy 54-latek miał coś z nią wspólnego? To się okaże podczas śledztwa.
Na pomorskich cmentarzach dochodziło do licznych kradzieży szczątków ludzkich. Komendant wojewódzki policji w Gdańsku powołał specjalną grupę policjantów, którzy mieli rozwiązać tę sprawę.

Efektem ich wielomiesięcznej pracy było zatrzymanie w miniony wtorek (7.11) w kompleksie leśnym 54-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież szczątków ludzkich z pomorskich nekropolii. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat więzienia.

— Mężczyzna w trakcie zatrzymania nie stawiał oporu, natomiast z informacji funkcjonariuszy wynikało, że może być niebezpieczny. W trakcie przeszukania 54-latka policjanci zabezpieczyli m.in. dwa noże wojskowe. Mężczyzna prawdopodobnie dziś usłyszy sześć zarzutów dotyczących ograbienia grobów — informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Przypomnijmy, że do takiej kradzieży doszło m.in. w Elblągu we wrześniu 2015 r. Sprawca (sprawcy) zdewastował grobowiec rodzinny na cmentarzu Dębica. Uszkodził płytę nagrobną oraz dostał się do trumien, skąd zabrał ludzkie szczątki. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że z jednej z nich zabrał czaszkę, a z innej cały szkielet (więcej tutaj).

Czy zatrzymany 54-latek miał coś wspólnego z tym przestępstwem? To będą wyjaśniali gdańscy policjanci. Jak dodają, sprawa jest rozwojowa.

Obrazek w tresci

Zdewastowany grobowiec na cmentarzu Dębica
Fot. as


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kika #2370446 | 83.21.*.* 9 lis 2017 12:01

    Po co mu to, w jakim celu wykopywał nieboszczyków i bezcześcił ich ciała. To jakiś psychol, normalny człowiek tego nie robi

    odpowiedz na ten komentarz