Poniedziałek, 21 czerwca 2021. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ten posiłek daje moc, więc nie zapomnij o drugim śniadanku

2017-11-19 12:00:00 (ost. akt: 2017-11-19 13:04:04)
Nie zapomnij o drugim śniadanku — to tytuł kampanii społecznej, jaką nasza redakcja zorganizowała wraz z Urzędem Gminy w Milejewie i wójtem gminy Krzysztofem Szumałą

Nie zapomnij o drugim śniadanku — to tytuł kampanii społecznej, jaką nasza redakcja zorganizowała wraz z Urzędem Gminy w Milejewie i wójtem gminy Krzysztofem Szumałą

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Odwiedziliśmy najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Milejewie wraz z prezentami. Rozdaliśmy im ponad sto kolorowych pudełek, by przypomnieć, jak ważne jest drugie śniadanie.


Nie zapomnij o drugim śniadanku — to tytuł kampanii społecznej, jaką nasza redakcja zorganizowała wraz z Urzędem Gminy w Milejewie i wójtem gminy Krzysztofem Szumałą.
W środę odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Milejewie, by wręczyć prezenty najmłodszym uczniom. Razem z wójtem Krzysztofem Szumałą rozdaliśmy ponad 100 kolorowych pudełek na kanapki wśród uczniów z klas 0-III, w których kryły się słodkie niespodzianki.

Dzieci nie kryły zaskoczenia, a później zadowolenia z prezentów. — Na pewno dla wszystkich wystarczy — pytały.

I okazało się, że wiele z nich dobrze wie, jak ważne jest zabranie ze sobą do szkoły drugiego śniadanka.
— Naszym celem jest popularyzowanie zdrowego stylu życia i racjonalnego odżywiania, a także przypomnienie, jak ważne jest drugie śniadanie. Trzeba pamiętać o nim, by uczniowie mieli siłę i energię do nauki — wyjaśnia Arkadiusz Kolpert, szef redakcji „Dziennika Elbląskiego.”

Kolorowe pudełka mają być dodatkową motywacją dla rodziców i także dzieci, by wspólnie pamiętali o tym, że trzeba zabrać do szkoły pyszne, odżywcze drugie śniadanie.
— Większość rodziców naszych dzieci o tym pamięta. Ale warto o tym przypominać — nie ma wątpliwości Lidia Wojtyna, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Milejewie. — Właśnie jesteśmy po takim śniadaniu. Dzieci z „zerówki” jedzą śniadanie w stołówce, maluchy z klas I-III w klasach, a starsi uczniowie w sposób swobodny, np. w korytarzu szkolnym. Nasze dzieci także w szkole otrzymują na śniadanie owoce i mleko — dodaje.

Warto wiedzieć, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Nie powinniśmy o nim zapominać, gdyż daje siłę, energię na cały poranek i południe. Wiadome jest, że osoby, które jedzą śniadanie, mają więcej chęci do działania, ich pamięć jest lepsza i dłużej potrafią się skoncentrować.

— Jakie jest moje ulubione śniadanie? Bułka z serkiem topionym, kanapka z wędliną i pomidorem. To jest to, co wójtowie lubią najbardziej — mówi wójt gminy Milejewo Krzysztof Szumała. — Warto przypominać o zabraniu drugiego śniadanka do szkoły. To są takie akumulatory, by nasze dzieci miały energię. Takie ładne pojemniki, które dzieci otrzymały dzisiaj, będą przypominały rodzicom o przygotowaniu drugiego śniadanka.

Władze gminy Milejewo systematycznie inwestują w oświatę, czego dowodem jest zmieniające się otoczenie i szkoła w Milejewie. Wybudowano plac zabaw przy szkole, wyremontowano schody i chodnik.

— Inwestujemy w oświatę i mam tu na myśli nie tylko inwestycje w infrastrukturę, ale również w dzieci. Realizujemy projekty z unijnym dofinansowaniem na zdjęcia dodatkowe w gimnazjum z przedmiotów matematyczno-fizycznych. Mamy złożony kolejny wniosek na przedszkole i szkołę podstawową. To są projekty, dzięki którym kwalifikacje podnoszą również nauczyciele. Na dodatek realizacja projektu wiąże się również z doposażeniem przynajmniej dwóch pracowni w sprzęt audiowizualny, laptopy itp. — mówi wójt Szumała.
red.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB