"Zabawa w teatr", czyli Przygoda z dwunastką [zdjęcia]

2017-11-20 10:08:41(ost. akt: 2017-11-20 10:14:29)

Autor zdjęcia: nadesłane/SP 12 w Elblągu

Zabawa w teatr to tytuł kolejnych zajęć projektu "Przygoda z dwunastką", które odbyły się w minioną sobotę (18.11).
"Przygoda z 12" jest projektem przygotowanym przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej skierowanym do dzieci z elbląskich przedszkoli oraz dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej naszej szkoły i jest to cykl zajęć, odbywających się w soboty, raz w miesiącu.

Projekt wystartował w październiku i wtedy to dzieci miały okazję eksperymentować na różne sposoby. Podczas sobotniego (18.11) spotkania pt. "Zabawa w teatr" dzieci miały okazję obejrzeć humorystyczne przedstawienie pt: "Zabawa w Śpiącą Królewnę" w wykonaniu uczniów kl. III e pod kierownictwem pani Renaty Borowieckiej, a potem z dużym zaangażowaniem ćwiczyły dykcję.

Wielkie wrażenie zrobiły na nich prawdziwe stroje teatralne użyczone prze Teatr im.Aleksandra Sewruka, a także zaprezentowane kukiełki, pacynki i marionetki. Gdy dzieci tworzyły własne kukiełki, to rodzice uczestniczyli w krótkich warsztatach pani Beaty Dziemidowicz, dotyczących wskazówek do ćwiczeń nad poprawną wymową ich pociech. Dzisiejsze zajęcia wprowadziły dzieci w zaczarowany świat teatru i mamy nadzieję, że przyczynią się do tego, że dzisiejsi uczestnicy Przygody z 12 staną się kiedyś wiernymi widzami teatralnymi.