Conca Cup 2017. Tak rywalizowali młodzi piłkarze [zdjęcia, film]

2017-11-21 14:23:41(ost. akt: 2017-11-21 14:28:50)

Autor zdjęcia: nadesłane/Concordia Elbląg

Zwycięstwem drużyny Constract Lubawa zakończył się w minioną niedzielę (19 listopada) halowy turniej piłki nożnej Conca Cup 2017. W gronie 12 drużyn z rocznika 2007 i młodszych bardzo dobrze spisali się młodzi piłkarze Concordii Elbląg. Pierwszy zespół zajął drugie miejsce, a druga drużyna uplasowała się tuż za podium.
Conca Cup to coroczny turniej dla drużyn młodzieżowych organizowany przez Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia Elbląg. W tym roku w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu rywalizowało 12 ekip z regionu z rocznika 2007 i wcześniejszych.

Rywalizacja o zwycięstwo w turnieju rozegrała się między Concordią I, Olimpią II i Constractem Lubawa. W pierwszym spotkaniu tej grupy, po niezwykle emocjonującym meczu Concordia dzięki bramce zdobytej w ostatnich sekundach pokonała Constract 5:4. W drugim pojedynku zespół z Lubawy pokonał Olimpię 4:1. O tym, kto zajmie pierwsze miejsce w turnieju zdecydował ostatni mecz między Concordią i Olimpią. Pomarańczowo-czarnym wystarczał remis w tym spotkaniu, aby sięgnąć po puchar. W pojedynku obu elbląskich drużyn lepsi okazali się jednak młodzi Olimpijczycy, którzy zwyciężyli 1:0. Takie rozstrzygnięcie sprawiło, że główne trofeum trafiło w ręce Constractu Lubawa.


Na wszystkich uczestników turnieju czekały medale oraz puchary. Najlepszym zespołom i piłkarzom wręczono dodatkowo nagrody rzeczowe. 


Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Constract Lubawa

2. Concordia Elbląg I

3. Olimpia Elbląg II

4. Concordia Elbląg II

5. Polonia Pasłęk

6. Pomezania Malbork

7. Huragan Morąg

8. Naki Olsztyn

9. Olimpia Elbląg I

10. GKS Wikielec

11. Jeziorak Iława

12. Elbląska Szkółka PiłkarskaNajlepszy strzelec: Samuel Grubalski (Constract Lubawa) – 13 bramek

Najlepszy bramkarz: Natan Pawłowski (Olimpia Elbląg II)

Najlepszy zawodnik: Jakub Sadowski (Constract Lubawa)

MMKS Concordia Elbląg