Podziękowali elbląskim wolontariuszom

2017-12-05 14:25:50(ost. akt: 2017-12-05 14:32:29)
Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontarisuza

Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontarisuza

Autor zdjęcia: Anna Dawid

W Ratuszu Staromiejskim odbyła się we wtorek (5.12) gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Przyznano m.in. nagrodę w Konkursie im. Aleksandry Gabrysiak, którą otrzymał elbląski oddział Chrześcijańskiej Misji Społecznej Teen Challenge.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się we wtorek w Ratuszu Staromiejskim nagrodzono elbląskich wolontariuszy.
— Samorząd docenia wasz wkład w życie społeczne miasta. Wolontariat w Elblągu się rozwija, a my chętnie go wspieramy — powiedział zgromadzonym w Ratuszu Staromiejskim wolontariuszom Jacek Boruszka, wiceprezydent Elbląga.

W tym roku tytuł "Dziecięcego Piekarczyka", przyznawany przez młodych ludzi osobom, instytucjom bądź organizacjom pozarządowym, które najbardziej wyróżniły się działalnością na rzecz dzieci otrzymał Bogusław Tołwiński, nauczycielowi ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu.

— Wychowałem się w rodzinie, w której ojciec był niepełnosprawny. Dorastałem w domu, gdzie cierpienie i ból były czymś naturalnym. Więc teraz, gdy mam okazję, to pomagam innym i cieszę się, że mogę to robić. Zachęcam wszystkich, żeby nie czekać z okazywaniem pomocy. Wystarczy gest: każdego ranka przepuścić pieszych na przejściu i uśmiechnąć się do nich. Dzień się wówczas zupełnie inaczej zaczyna. Każdy z nas może zrobić jeden dobry uczynek, jeśli zrobimy sześć miliardów dobrych uczynków każdego dnia, to świat na pewno będzie lepszy — mówi Bogusław Tołwinski.

Nagrodę w Konkursie im. dr Aleksandry Gabrysiak na najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowych otrzymał elbląski oddział Chrześcijańskiej Misji Społecznej Teen Challenge za mini hostel dla osób wychodzących z uzależnienia. W hotelowcu przy ul. Związku Jaszczurczego w Elblągu stworzyli miejsce, w którym schronienie znajdują bezdomni narkomani oraz alkoholicy, którzy wygrali walkę z nałogami. To tymczasowa ostoja dla osób wychodzących z uzależnienia lub które są już po terapii. Lokal misja wynajęła od Urzędu Miejskiego w Elblągu. Pomieszczenia wymagały jednak gruntownego remontu, brakowało też wyposażenia. 

— Dziękuję i życzę wszystkim dobroci i miłości, którą moglibyśmy się dzielić w różnych miejscach: wśród bezdomnych, uzależnionych, wśród dzieci czy samotnych — powiedziała tuż po odebraniu statuetki Beata Grzeszczuk z Teen Challenge.

Oczywiście nagrodzono również elbląskich wolontariuszy.
— Cieszę, że jesteście i pomagacie i robicie to, bo chcecie, a nie musicie — mówiła Gabriela Zimirowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.
Pierwsze miejsce przyznano Szkolnemu Kołu Wolontariatu Misyjnego przy Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu, drugie miejsce zdobyła Magdalena Panek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Elbląg, trzecie Elżbieta Ziminiskiej z Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. @@@ #2391138 | 88.156.*.* 5 gru 2017 15:29

    Kto te sensacyjne pierdoły produkuje i forum nimi paskudzi ???

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz