Półzimowiska w elbląskich szkołach. Gdzie, kiedy i za ile?

2017-12-09 12:00:47(ost. akt: 2017-12-09 11:28:42)
Dzieci z półzimowiska w redakcji Dziennika Elbląskiego

Dzieci z półzimowiska w redakcji Dziennika Elbląskiego

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Od 22 stycznia do 2 lutego w woj. warmińsko-mazurskim będą trwały ferie zimowe. W Elblągu, podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizowane zostaną półzimowiska w wybranych szkołach. Zapisy dzieci ruszą od 8 stycznia od godz. 8.
Półzimowiska będą organizowane w następujących szkołach:
• Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Zajchowskiego 12,
• Szkoła Podstawowa nr 21, ul. Godlewskiego 1,
• Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Sadowa 2,
• Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Mickiewicza 41,
• Szkoła Podstawowa nr 11, ul. Korczaka 34,
• Szkoła Podstawowa nr 18, ul. Węgrowska 1,
• Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 1, ul. Kopernika 27.

W każdej z tych placówek zorganizowane zostaną dwa turnusy pięciodniowe w dniach 22-26 stycznia oraz 29 stycznia-2 lutego.

W zajęciach trwających od poniedziałku do piątku przez osiem godzin dziennie, będą mogły wziąć udział dzieci pozostające w tym czasie w Elblągu. Pod opieką wykwalifikowanej kadry spędzą ten czas w sposób aktywny oraz atrakcyjnie urozmaicony tematycznie.

Rodzice uczniów, którzy są zainteresowani uczestnictwem swojego dziecka w półzimowisku, winni zgłosić się do szkoły, która organizuje wypoczynek w czasie tegorocznych ferii. W szkole tej otrzymają do wypełnienia kartę zgłoszenia dziecka na półzimowisko (będzie potrzebny PESEL dziecka).
Karty na półzimowisko będą wydawane w szkołach organizujących wypoczynek od 8 stycznia od godz. 8.

Pełna odpłatność za turnus wynosi 90 zł od osoby (50 zł wyżywienie, 40 zł – dopłata do organizacji zajęć – transport, materiały edukacyjne, bilety wstępu itp.).
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Elblągu będzie organizatorem półzimowiska dla dzieci niepełnosprawnych kierowanych ze wszystkich elbląskich szkół (również dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi i poruszające się na wózku).

Posiadacze „Karty Dużej Rodziny” wnoszą opłatę tylko za wyżywienie (zwolnieni są z opłaty 40 zł).

W związku z dużym zainteresowaniem rodziców tą formą wypoczynku, zobowiązuje się opiekunów do zapisu dziecka tylko na jeden turnus, do jednej ze szkół organizującej półzimowisko. Jeżeli zostaną wolne miejsca, z drugiego turnusu będą mogły skorzystać również te dzieci, które uczestniczyły w I turnusie.