środa, 28 lipca 2021. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Są przykładem, jak iść razem przez życie. 21 par świętowało złote gody [zdjęcia]

2017-12-11 11:17:03 (ost. akt: 2017-12-11 11:23:13)

Autor zdjęcia: nadesłane/Urząd Miejski w Elblągu

21 par odebrało w miniony piątek medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę. Uroczystość ich wręczenia odbyła się w Bibliotece Elbląskiej, a medale wręczał prezydent Elbląga Witold Wróblewski.


21 par świętowało w piątek 50-lecie pożycia małżeńskiego.
— 50 lat temu podjęli państwo jedną z najważniejszych decyzji w waszym życiu wstępując w związek małżeński. Małżeństwo to wielka odpowiedzialność dla obojga partnerów, jak również wspaniałe zadanie, które należy pielęgnować i rozwijać — mówił do nich prezydent Elbląga Witold Wróblewski. — Podjęli się Państwo tego zadania, będąc przykładem, jak należy razem iść przez życie. Cieszę się, że miejscem Waszego wspólnego życia jest Elbląg. Tak jak rozwijało się Wasze Małżeństwo, tak Elbląg rozwijał się wraz z Wami i dzięki Wam. Macie Państwo udział w tym jak Miasto wygląda dzisiaj. Tu wychowywaliście Wasze dzieci, z czasem pojawiły się wśród Was wnuki i prawnuki. Dzięki temu możecie przyglądać się jak dorasta kolejne pokolenie elblążan. Dlatego mam nadzieję, że nasze Miasto zawsze kojarzyć się Wam będzie z pięknymi chwilami spędzonymi wspólnie. Z okazji Złotych Godów życzę Państwu, abyście nadal na swojej drodze spotykali życzliwych ludzi, a trudy dnia codziennego udawało się Wam skutecznie przezwyciężać z nadzieją, że umacniają one Wasz związek. Życzę Państwu także kolejnych wspaniałych rocznic, szmaragdowych i diamentowych godów.

Jubilaci, oprócz medali za długoletnie pożycie małżeńskie, otrzymali również listy okolicznościowe i upominki od włodarza naszego miasta. Uroczystość uświetnił koncert elbląskiej grupy muzycznej Alta Trynita.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB