Pete, pete… czyli krótka opowieść o życiu Jasia Malinowskiego

2017-12-16 18:00:00(ost. akt: 2017-12-15 12:09:37)
Teatr MOW w Kamionku Wielkim

Teatr MOW w Kamionku Wielkim

Autor zdjęcia: arch. Starostwa Powiatowego w Elblągu

Kolejny sukces odniosła grupa teatralna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim podczas XXII Ogólnopolskiej Sceny Prezentacji Artystycznych Realizacji „OSPAR 2017”.
Wydarzenie to miało miejsce w dniu 07.12.2017 r. na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

„OSPAR” to impreza artystyczna organizowana przez środowisko akademickie Warszawy dla placówek opiekuńczych, wychowawczych, poprawczych i środowiskowych z całej Polski. W tegorocznym przeglądzie (po wstępnych eliminacjach ogólnopolskich) na warszawskiej scenie wystąpiły 24 zespoły artystyczne.

W bardzo silnej konkurencji młodzi aktorzy z Kamionka Wielkiego za spektakl „Pete, pete… czyli krótka opowieść o życiu Jasia Malinowskiego” zdobyli II miejsce i prestiżową nagrodę ufundowaną przez Marszałka Sejmu RP. Dodatkowo (jako jedyna ekipa przeglądu) wychowankowie otrzymali od Prezydenta RP cenną nagrodę – okazjonalne wydanie albumu „Legiony Polskie” wraz z dedykacją. Zdaniem licznie zgromadzonej na widowni społeczności akademickiej, spektakl „Pete, pete…” był najciekawszym z zaprezentowanych i wywołał najwięcej emocji i artystycznych wrażeń…

W kolejnych scenach spektaklu (w większości przerysowanych z zabarwieniem komedii, groteski czy absurdu) widz mógł zobaczyć dramatyczną samotność młodego człowieka we współczesnym świecie dorosłych, którzy zabiegani i zagubieni w codzienności życia, po prostu nie mają dla niego czasu. Pozbawiony miłości i akceptacji ważnych dla siebie osób, poszukuje szczęścia i iluzorycznego sensu życia w świecie narkotyków…

Spektakl zrealizowany został w formie dramy teatralnej. Aktorzy komunikowali się między sobą używając symbolicznego języka – „pete, pete…pete”. Kolejne sceny w całość przedstawienia łączyły odpowiednio dobrane motywy muzyczne.

Skład grupy teatralnej tworzyli: Michał Wierzbicki, Maciej Klobuch, Filip Kolek, Patryk Czapka, Michał Kamrowski, Nikolas Kaniewski i Adam Kiciński. Opiekunem grupy, autorem scenariusza i reżyserem spektaklu był wychowawca Bogdan Płocheć.
Radosław Żyłowski, dyrektor MOW

Źródło: Artykuł internauty