Kolędowe zapowiedzi przystanków w tramwajach

2017-12-15 17:11:05(ost. akt: 2017-12-15 14:12:58)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Od piątku (15. 12) w niektórych elbląskich tramwajach można usłyszeć śpiewające zapowiedzi sześciu przystanków zaaranżowane na melodię popularnych kolęd świątecznych. Na ten pomysł wpadli elbląscy radni: Robert Turlej i Wojciech Karpiński.
Śpiewające zapowiedzi przystanków zaaranżowane na melodie popularnych kolęd m.in. "Dzisiaj w Betlejem", są pokłosiem wspólnej interpelacji radnych Roberta Turleja i Wojciecha Karpińskiego (PO).

— Pomysł nie jest nowością, bo już w 2014 roku Śląskie Tramwaje zapoczątkowały takie nagrania, które umilały świąteczny czas pasażerom komunikacji miejskiej. Kolędowe zapowiedzi przystanków to nic innego jak nagrane nazwy danych przystanków na melodię polskich kolęd — napisali we wniosku radni.

Jak zapewniali radni, pomysł "śpiewających" przystanków nie będzie rodził kosztów dla budżetu miasta, bo aranżacją muzyczną miał się zająć radny Wojciech Karpiński, który na co dzień pracuje w Młodzieżowym Domu Kultury, a wokalistami mieli zostać podopieczni MDK. Na realizację swojego pomysłu radni otrzymali od władz miasta zielone światło i od piątku (15.12), w niektórych elbląskich tramwajach można usłyszeć kolędowe zapowiedzi na przystankach: Dworzec, Plac Słowiański, Browarna-Urząd Gminy, Królewiecka – Światowid, Grota-Roweckiego, Dąbka-Ogólna.

— Mam nadzieję, że to rozwiązanie spodoba się elblążanom. Kolędowe zapowiedzi przystanków będą działały w okresie świątecznym, aż do 6 stycznia i Święta Trzech Króli — mówi radny Turlej.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Niestety... #2399039 | 109.241.*.* 16 gru 2017 12:21

    Niestety dużo ludzi narzeka.....jest za głośno!

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz