Światełko do nieba na finał WOŚP. Zebrano 310 tys. zł [zdjęcia]

2018-01-14 21:08:58(ost. akt: 2018-01-14 21:55:18)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Mamy już 215 tysięcy złotych, a licznik cały czas bije — poinformował tuż przed światełkiem do nieba Bogusław Milusz, szef elbląskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaledwie kilkadziesiąt minut później wiadomo było już, że w Elblągu zebrano rekordową kwotę - ponad 310 tysięcy złotych. Ale pewne jest, że jeszcze urośnie.
Najpierw koncert Łukasza Geska, a za chwilę, z lekkim opóźnieniem, pokaz fajerwerków, czyli światełko do nieba. Tak w Elblągu w niedzielę zakończył się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chociaż nie do końca, bo wciąż trwają jeszcze licytacje.

— Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Elbląg grał dla WOŚP już od kilku dni, a dzisiaj od samego rana. Dziękuję wszystkim! Mieliśmy 58 sztabików w Elblągu. To chyba rekord. Serdecznie dziękuję wszystkim za wolontariacką pracę na rzecz najmłodszych, na rzecz noworodków. Mamy około 215 tysięcy złotych. Wielkie brawa dla Elbląga. Chciałbym jeszcze raz podziękować szefowi sztabu. To wszystko na piękny cel — podsumował prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Ze sceny dziękowała także Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
— Bardzo dziękuję państwu, że swoim dobrym, olbrzymim sercem przyłączacie się do tego, aby pacjenci, zwłaszcza ci najmłodsi, mogli korzystać ze sprzętu — mówiła. — Do szpitala wojewódzkiego trafił już sprzęt za około 3 miliony złotych. Dziękuję wszystkim, którzy nie żałowali grosza.

Bogusław Milusz, szef elbląskiego sztabu WOŚP, przypomniał, że na elbląskich ulicach kwestował w niedzielę 450 wolontariuszy,
— Mamy już 215 tysięcy złotych, ale to jeszcze nie koniec. Licznik cały czas bije, licytujemy do poniedziałku do godz. 10. Byliście wielcy — mówił.