W "czwórce" też zagrała WOŚP. Wiemy za ile wylicytowano lot balonem [zdjęcia]

2018-01-15 20:34:36(ost. akt: 2018-01-16 09:11:00)

Autor zdjęcia: nadesłane/SP 4 Elbląg

15044 złotych zebrano w niedzielę w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedną z największych atrakcji do wylicytowania był lot balonem.
Jak co roku finał WOŚP w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Mickiewicza w Elblągu przyciągnął rzesze zainteresowanych licytacjami ciekawych gadżetów i występami uczniów placówki oraz zaprzyjaźnionych przedszkoli.

Dzięki hojności sponsorów udało się zgromadzić ponad 200 fantów do licytowania. Rozgrywki niekiedy były bardzo gorące. Szczególną atrakcję stanowił przelot balonem (wylicytowany za 600 zł), ale także lot szybowcem (200 zł). Nabywców znalazły liczne książki i kalendarze, w tym z podpisem senatora Bogdana Borusewicza oraz prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

Dużą popularnością cieszyła się oryginalna biżuteria ze srebra i złota oraz pozłacana. Panowie i panie licytowali ponadto zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne i fryzjerskie. Nie brakowało amatorów atrakcji oferowanych przez park rozrywki Nowa Holandia czy kulinarnych smakołyków Specjal Pubu, Strzechy, Oliwki i Studni Smaków.

Oczywiście największe emocje wywoływały gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przy licytacji kubków, kalendarzy i koszulek WOŚP temperatura na sali wrzała. Nie ostudziły jej piękne występy przedszkolaków z Przedszkola nr 3 i 14 oraz uczniów SP 4 – jasełka, piosenki i tańce nagrodzone gorącymi brawami widowni. Widzowie mogli też podziwiać tańce - grup tanecznych Destination oraz reprezentantów klubu Jantar. Interesujący okazał się pokaz sztuk walki.

Akcję zorganizowaną w „Czwórce” odwiedził prezydent Elbląga Witold Wróblewski wraz z szefem elbląskiego sztabu Bogusławem Miluszem. Gorąco podziękowali za udział i wielkie serce dla najmłodszych – odbiorców tegorocznego finału WOŚP. Do podarowanych wcześniej na licytację kalendarzy i książek pan prezydent dołączył jeszcze plecak i serwis kawowy.

To wszystko działo się w sali gimnastycznej – głównym miejscu finału. Liczne atrakcje uczestnicy znajdowali też poza nią. W „Czwóreczkowej Wyspie Smaków” można było posilić się pysznymi ciastami, kawą i herbatą, w miejscu „U Babci jest słodko” skosztować pieczonych na gorąco gofrów z owocami. Wesoło było w „Zaczarowanym świecie zabawek”, a także w kąciku plastycznym „Być jak Leonardo da Vinci”, w „Gabinecie szalonych fryzur” oraz na „Sportowym torze przeszkód”.

Konto aukcji zasiliły zdjęcia z sercem WOŚP oraz amatorzy malowania twarzy w gabinecie „Twoja twarz brzmi znajomo”.

14 stycznia, choć zimny na zewnątrz, bo temperatura przekroczyła – 6 stopni, rozgrzał serca uczestników 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Elbląska „Czwórka” dołączyła swoją cegiełkę do wielkiego ogólnopolskiego dzieła na rzecz najmłodszych.
Organizatorzy WOŚP
Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu