Gabrysia i Maks zasilą szeregi The Voice Kids! Elblążanie zachwycili jurorów muzycznego show! [zdjęcia]

2018-01-27 21:05:42(ost. akt: 2018-01-28 13:05:23)
Gabrysia Piotrowska podczas występu w The Voice Kids

Gabrysia Piotrowska podczas występu w The Voice Kids

Autor zdjęcia: arch. programu

W sobotnim (27.01) odcinku „The Voice Kids” widzowie TVP 2 usłyszeli najwyższy kaliber dziecięcych wokali. Wśród nich znalazła się mocna ekipa z Elbląga: 12-letni Maksymilian Więckowski i 9-letnia Gabrysia Piotrowska. Młodzi wokaliści zachwycili jurorów muzycznego show.
To był emocjonujący odcinek: nie obyło się... bez łez, które szerokim strumieniem płynęły z jurorskich oczu. 9-letnia elblążanka Gabrysia Piotrowska na odcinek przesłuchań w ciemno wybrała "Kołysankę dla okruszka" z repertuaru Seweryna Krajewskiego. Interpretacja tej niezwykle wzruszającej piosenki doprowadziła Edytę Górniak do płaczu. W trakcie występu Gabrysi odwróciły się trzy jurorskie fotele: dziewczynka z wrażenia także nie mogła powstrzymać łez.

— To było jak w bajce, magiczne, wrażliwe. Zaczarowałaś nas wszystkich — mówił Dawid Kwiatkowski. A chłopaki z Afromental zaprosili Gabrysię... na swój jurorski fotel.

— Czuj się tu jak u siebie — mówili Tomson i Baron.

— Dziękuję, że mogę tu siedzieć, ale ja wolę pójść do Edyty — filuternie odpowiedziała 9- latka.

— Gabrysia jest takim dzieckiem które trudno poskromić, wcisnąć w ramy, ona ma wiele talentów i w niczym się nie odnajdowała, dopóki nie pojawił się śpiew — mówił tata Gabrysi przed występem córki.

Obrazek w tresci

Bez emocji nie obyło się także podczas występu elblążanina Maksa Więckowskiego. 12- latek swój udział w The Voice Kids zadedykował swojej Mamie.

— Wszystko, co osiągnąłem, zawdzięczam właśnie jej. Bardzo jej za to dziękuję — mówił przed występem w programie.

A potem zaśpiewał piosenkę z repertuaru Justina Biebera. Lekki, energetyczny i wesoły numer oraz czysty i mocny wokal Maksa szybko podniosły tętna jurorów. Pierwsi odwrócili się Tomson i Baron z zespołu Afromental. Edyta Górniak i Dawid Kwiatkowski niemal natychmiast poszli za ich przykładem.

— Myślałam, że to śpiewa dziewczyna — krzyknęła Edyta Górniak, gdy jej fotel odwrócił się w stronę Maksa. — Coś ty zrobił, skąd ty jesteś? — pytała oszołomiona wokalistka.

Jurorzy nie kryli zachwytu młodym elblążaninem.

— Chyba muszę przeprowadzić się do Elbląga — stwierdził Dawid Kwiatkowski.

Maks wybrał ostatecznie chłopaków z Afromental i to barwy tej drużyny będzie reprezentowała w bitwach.

Maksymilian Więckowski i Gabrysia Piotrowska są wychowankami Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie pod okiem Katarzyny Panicz "szlifują" muzycznego bakcyla. 9-latka pierwsze kroki muzyczne stawiała w scholce parafialnej. Od sześciu lat dziewczynka śpiewa także w zespole "Crazy band" ze Szkoły Podstawowej nr 18 oraz w obsypywanych nagrodami, MDK-owskich "Szalonych Małolatach". Zaś Maks Więckowski pierwsze warsztaty wokalne rozpoczął w Warszawie, w Warsztatowej Akademii Musicalowej Pawła Podgórskiego, gdzie spotkał się z dużą sympatią wśród rówieśników i instruktorów. Chłopiec ma na koncie występ m.in. na benefisie Jana Kobuszewskiego. Po przeprowadzce do Elbląga Maks trafił do Młodzieżowego Domu Kultury, pod skrzydła Katarzyny Panicz i zespołu Szalone Małolaty. W 2017 roku nastolatek zakwalifikował się do programu „Nowy Jork śpiewa po polsku'', gdzie u boku takich gwiazd jak MEZO czy Katarzyna Cerekwicka oraz z czwórki dzieci niepełnosprawnych, wziął udział w koncercie dla Polonii, który odbył się w Nowym Jorku. Przed wyjazdem za ocen, w wywiadzie na łamach Dziennika Elbląskiego tak mówił o swojej pasji śpiewania:

— Marzenia? Śpiewać jak najdłużej i muzycznie się rozwijać. I może kiedyś być znanym — mówił wtedy chłopiec.

Program The Voice Kids będzie miał bardzo silną, "elbląską" obsadę. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu, podczas przesłuchań w ciemno, do muzycznego show zakwalifikowała się także 10-letnia elblążanka Swietłana Boguska. Dziewczynka zachwyciła jurorów swoją interpretacją utworu "Opowiadaj mi tak" z repertuaru Zbigniewa Wodecka. Swietłana Boguska, podobnie jak Gabrysia Piotrowska, będzie śpiewała w grupie Edyty Górniak.
as
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. oj oj #2427642 | 31.0.*.* 28 sty 2018 10:39

    Tego typu programy powinny być zakazane. Dzieciom robi się wodę z mózgu wmawiając im ich wyjątkowość, a jak widać po każdym z odcinków, tego typu talentów jest wiele. Rozpala się w dzieciach wizje kariery, wizje bycia na topie, po czym gdy kamery gasną zapomina się o nich i zostawia samym sobie. Dzieci z nadziejami, rodzice bez pieniędzy i kontaktów w branży nie zwojują nic.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  2. Elb 58 #2427545 | 93.105.*.* 28 sty 2018 05:34

    Oglądałam,dzieci były cudowne. .!!!! jak śpiewała Gabrysia ..tez sie popłakałam jak Edzia ...Trzymam kciuki za nasze dzieci ,są fantastyczne i gratuluje talentu i odwagi

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)