Oto najpopularniejsi sportowcy 2017 roku. Zobacz transmisję z gali!

2018-02-03 21:14:56(ost. akt: 2018-02-04 19:30:31)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Sylwia Lisewska, piłkarka ręczna Kram Startu Elbląg, wygrała głosowanie Czytelników na 10. Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego 2017 roku. Gratulujemy!
Wyniki plebiscytu na 10. Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego 2017 roku ogłosiliśmy w sobotę wieczorem podczas Balu Sportowca w Hotelu Młyn. Redakcyjna kapituła przyznała również trzy wyróżnienia i tak:

Drużyną Roku został Kram Start Elbląg
Trenerem Roku - Adam Boros, szkoleniowiec piłkarzy II-ligowej Olimpii Elbląg
Wydarzeniem Roku - Bieg Piekarczyka 2017

Oto najpopularniejsi sportowcy 2017 roku

• 1. miejsce Sylwia Lisewska (Kram Start Elbląg, piłka ręczna)
Jedna z najlepszych zawodniczek w kraju na pozycji rozgrywającej, co udowodniła zdobywając w 2017 r. tytuł najlepszej snajperki superligi. W 32 meczach rzuciła aż 217 bramek. Także w trwającym obecnie sezonie jest na najlepszej drodze do powtórzenia tego sukcesu. Jej gra w znaczący sposób przyczyniła się do tego, że elbląska drużyna zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. Na taki sukces kibice w Elblągu czekali aż 18 lat. Razem z zespołem dotarła również do finału Pucharu Polski. Reprezentowała Polskę na grudniowych mistrzostwach świata w Niemczech.

• 2. miejsce Sołomija Szywerska (Kram Start Elbląg, piłka ręczna)
Jedna z najlepszych bramkarek w Polsce. W elbląskiej drużynie występuje od trzech sezonów. Jest mocnym punktem zespołu. Zachwyca kibiców świetnymi interwencjami w bramce. Z drużyną w poprzednim sezonie zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski i awansowała do finału Pucharu Polski.

• 3. miejsce Artur Zieliński (Elbląski Klub Karate, kickboxing)
Jest aktualnym wicemistrzem Polski seniorów w point-fightingu w kategorii do 91 kg. Dwa srebrne medale wywalczył na mistrzostwach Polski służb mundurowych w formułach light-contact oraz point-fighting.

• 4. miejsce Igor Janik (Hetman Elbląg, szachy)
Jest jednym z najbardziej utalentowanych szachistów młodego pokolenia w Polsce. Czterokrotnie uczestniczył w mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy. Jest aktualnym mistrzem Polski juniorów do lat 18 w szachach klasycznych. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Urugwaju zajął piąte miejsce w kat. do 17 lat. Na mistrzostwach Europy w Rumunii był dwunasty do lat 18. Jest jedynym szachistą z Elbląga, który uzyskał tytuł mistrza międzynarodowego.

• 5. miejsce Mariusz Bojanowski (Powerhouse Elbląg, sporty siłowe)
Od 20 lat specjalizuje się w sportach siłowych. Najpierw strongmanem, później zajął się kulturystyką i trójbojem siłowym. Jego koroną konkurencją jest martwy ciąg w podnoszeniu ciężarów. W lipcu ubiegłego roku na mistrzostwach Europy podniósł ciężar o wadze 300 kg i został mistrzem Starego Kontynentu w kat. do 125 kg. Kilka miesięcy później na mistrzostwach świata poprawił swój wynik podnosząc 310 kg i zdobył złoty medal.

• 6. miejsce Gabriel Gładykowski (Olimpia Elbląg, kajakarstwo)
Najmłodszy laureat tej edycji plebiscytu. Ma 15 lat, a w ubiegłym roku udowodnił, że drzemie w nim kajakarski talent. Startując w kategorii młodzika wywalczył: złoty medal w K-1 na 5000 metrów podczas długodystansowych mistrzostw Polski, srebrny medal w K-2 na 1000 metrów na mistrzostwach Polski oraz brązowy medal w K-4 na 2000 metrów.

• 7. miejsce Piotr Adamczak (Meble Wójcik Elbląg, piłka ręczna)
Jeden z najlepszych zawodników drużyny Mebli Wójcik Elbląg, której barwy reprezentuje od 2014 r. W poprzednim sezonie rozegrał 24 mecze i rzucił 90 bramek. Występuje na pozycji prawe rozegranie.

• 8. miejsce Marta Witkowska (Olimpia Elbląg, kajakarstwo)
Kajakarstwo trenuje dopiero od pięciu lat, ale bardzo szybko dołączyła do grona najlepszych zawodników w kraju. Jej formę doceniają także trenerzy kadry Polski, którzy regularnie powołują ją do reprezentacji. Tylko w ubiegłym roku zajęła siódme miejsce na mistrzostwach świata juniorów w k-1 na 1000 metrów, a na mistrzostwach Europy była czwarta!

• 9. miejsce Daniel Baran (Dąb Kadyny, piłka nożna)
Piłkarską karierę rozpoczynał w Olimpii Elbląg. Później reprezentował również barwy innych klubów z naszego regionu: Polonii Pasłęk, Olimpii 2004 Elbląg, a obecnie Dębu Kadyny. Jego drużyna występuje w klasie okręgowej i po rundzie jesiennej zajmuje wysokie, trzecie miejsce. Swoją cegiełkę dołożył do tego Daniel, który strzelił 18 bramek. Jest także reprezentantem Polski w plażowej piłce nożnej.

• 10. miejsce Karolina Miętka (Kontra Elbląg, Kontra Elbląg)
Boks trenuje od 10 lat. Z elbląską Kontrą jest związana od 2015 roku. W ubiegłym roku ta 26-letnia pięściarka wywalczyła na mistrzostwach Polski seniorek brązowy medal w kat. 54 kg. Dotychczas stoczyła 25 walk.

Obrazek w tresci


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czarny #2434958 | 91.6.*.* 6 lut 2018 20:36

  brawo przyjacielu

  odpowiedz na ten komentarz

 2. marek23 #2433117 | 93.105.*.* 4 lut 2018 12:26

  Gratulacje dla wszystkich laureatów konkursu ,a szczególne dla Sylwii Lisewskiej ,Sołomiji Szywerskiej i drużyny Startu Elbląg .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Anna #2433046 | 188.146.*.* 4 lut 2018 10:28

  I gdzie ta relacja. Dlaczego macie tak mało przyjazną dla odbiorcy stonę

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz