Maksymilian Więckowski pożegnał się z programem The Voice Kids

2018-02-05 14:33:58(ost. akt: 2018-02-05 17:05:19)
Od lewej: Tytus Brzeziński, Krystian Gontarz, Maksymilian Więckowski; fot.  "The Voice Kids" , TVP2

Od lewej: Tytus Brzeziński, Krystian Gontarz, Maksymilian Więckowski; fot. "The Voice Kids" , TVP2

To była zacięta bitwa do samego końca, ale pochodzącemu z Elbląga 12-letniemu Maksymilianowi Więckowskiemu nie udało się przejść do kolejnej rundy muzycznego show The Voice Kids.
W The Voice Kids muzyczne emocje sięgają zenitu. Program wszedł już w fazę bitew i w sobotę (3.02) jako pierwsi zmierzyli się ze sobą młodzi wokaliści z grupy Afromental. Zadanie nie było łatwe bo z grupy 18 dzieci, Tomson i Baron musieli wybrać zaledwie sześcioro, którzy będą mogli walczyć o wygraną w kolejnych etapach programu.

W grupie chłopaków z zespołu Afromental znajdował się także 12-letni elblążanin Maks Więckowski, który podczas przesłuchań w ciemno wybrał piosenkę z repertuaru Justina Biebera "Love Yourself". Czysty i melodyjny wokal Maksa zachwycił wtedy wszystkich jurorów muzycznego show. W sobotę Maks do bitwy stanął razem z Tytusem Brzezińskim i Krystianem Gontarzem. Chłopcy zaśpiewali znany polski przebój Marka Grechuty "Dni, których jeszcze nie znamy". Cała trójka zaprezentowała się w numerze rewelacyjnie.

— Mam wielki niedosyt tego występu. Jak tylko skończyliście to chciałam, żebyście zaczęli śpiewać od nowa. To było wspaniałe. Macie wszyscy piękne wokale — zachwycała się Edyta Górniak.

— Ta piosenka to jest mega wyzwanie, a wy pokazaliście klasę. Jeśli miałbym wybrać jedną osobę, to nie potrafiłbym — dodał po występie chłopców Dawid Kwiatkowski.

Chłopaki z Afromental mieli bardzo trudny orzech do zgryzienia, ale ostatecznie do dalszego udziału w programie zaprosili Tytusa Brzezińskiego. Tym samym Maks Więckowski musiał się pożegnać z muzycznym show, choć chłopiec niewątpliwie posiada ogromny talent, o którym w przyszłości będzie jeszcze głośno.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja programu The Voice Kids ma bardzo silną, elbląską obsadę. W programie biorą jeszcze udział dwie elblążanki: 10-letnia elblążanka Swietłana Boguska oraz 9- letnia Gabrysia Piotrowska, wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury. Obie dziewczynki śpiewają w grupie Edyty Górniak. Czy razem staną na scenie? O tym przekonamy się już niebawem.
as