Dzisiaj ceremonia otwarcia igrzysk. Trzy elbląskie akcenty. Pytamy o ich szanse [film]

2018-02-09 10:06:44(ost. akt: 2018-02-09 10:31:42)
Od lewej: Sebastian Kłosiński, Ewa Białkowska i Adrian Wielgat

Od lewej: Sebastian Kłosiński, Ewa Białkowska i Adrian Wielgat

Autor zdjęcia: archiwum prywatne/Marek Lewandowski

Po raz pierwszy od 18 lat sportowcy z Elbląga wystartują na igrzyskach olimpijskich. Polskę w Pjongczang będą reprezentowali dwaj łyżwiarze szybcy Orła Elbląg Sebastian Kłosiński i Artur Wielgat, a także pochodząca z Elbląga Ewa Białkowska, szefowa wyszkolenia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.
Ostatnim sportowcem z Elbląga, który wystartował w igrzyskach olimpijskich był kolarz Piotr Wadecki. Na igrzyskach w Sydney w 2000 r. zajął siódme miejsce w wyścigu ze startu wspólnego.

Po 18 latach przerwy ponownie doczekaliśmy elbląskich sportowców na najważniejszych zawodach świata. W rozpoczynających się dzisiaj zimowych igrzyskach olimpijski w Pjongczang (Korea Południowa) Polskę będzie reprezentowało aż dwóch łyżwiarzy szybkich Orła Elbląg Sebastian Kłosiński i Adrian Wielgat.

Jako pierwszy na igrzyskach wystartuje Wielgat, którego zobaczymy w niedzielę (11.02) w wyścigu mężczyzn na 5000 metrów (start o godz. 8 czasu polskiego). Kłosiński będzie się ścigał na 1000 metrów - ta konkurencja zostanie rozegrana 23 lutego (godz. 11).

W środę (7.02) do Korei Południowej poleciała również pochodząca z Elbląga Ewa Białkowska, szef wyszkolenia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. Kilka dni wcześniej pani Ewa gościła na Balu Sportowca w Hotelu Młyn, podczas którego ogłosiliśmy wyniki na 10. Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego 2017 r. Oto co nam powiedziała: