Łowił ryby na zamarzniętej rzece Elbląg. Do akcji wkroczyli policjanci

2018-02-10 15:56:55(ost. akt: 2018-02-10 16:35:55)
W sobotę koło południa elbląscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który wszedł na zamarzniętą rzekę Elbląg, by łowić ryby. — Skończyło się na pouczeniu, ale odradzamy takie zachowanie. Może skończyć się tragedią — mówi komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
Chociaż od kilku dni panuje mróz, to lód na rzece Elbląg nie jest zbyt gruby. To jednak nie zniechęciło mężczyzny, który wszedł na zamarzniętą rzekę Elbląg koło przystani przy ul. Radomskiej. Łowienie ryb przerwali mu policjanci, którzy zauważyli go podczas patrolowania okolicy. Mężczyzna musiał zejść na brzeg.

Jak mówi kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, cała interwencja zakończyła się na pouczeniu mężczyzny.
— Z jego strony to było nieodpowiedzialne zachowanie, świadczące trochę o braku wyobraźni. Taka wyprawa może zakończyć się tragicznie. Odradzamy naśladowanie tego pana — mówi komisarz Nowacki.

Tej zimy w województwie warmińsko-mazurskim doszło już do kilku zdarzeń związanych z załamaniem lodu. Pod koniec stycznia tego roku na jeziorze Oleckim zaginął 60-letni mężczyzna, który wybrał się na ryby. Kiedy nie wrócił, to rodzina poinformowała policję. Funkcjonariusze znaleźli jego auto nad jeziorem Oleckim. Po śladach dotarli do miejsca, gdzie znaleźli sprzęt wędkarski. Pod mężczyzną najprawdopodobniej załamał się lód.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. do grzesia #2437860 | 87.123.*.* 10 lut 2018 19:37

    nie badz taki kozak

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Grzes #2437758 | 94.254.*.* 10 lut 2018 17:11

    Państwo policyjne...jak mam ochotę powędkować to ide i wędkuje,każdy kto wchodzi na lód liczy się z ryzykiem i to jego decyzja. Niedługo będzie zakaz zbierania grzybów,bo można się zgubić w lesie...

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)