Bal Sportu i Biznesu. Robert Karaś i Andrzej Niewrzawa wśród nagrodzonych [zdjęcia]

2018-02-11 14:08:31(ost. akt: 2018-02-11 16:33:38)
Robert Karaś wraz z żoną na Balu Sportu i Biznesu

Robert Karaś wraz z żoną na Balu Sportu i Biznesu

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

W sobotę, podczas Balu Sportu i Biznesu, poznaliśmy wyniki plebiscytu na 10. Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2017 r. W gronie wyróżnionych są także elblążanie. Andrzej Niewrzawa, szkoleniowiec piłkarek ręcznych Kram Startu Elbląg, został uznany Trenerem Roku. Z kolei elbląskiego triathlonistę Roberta Karasia uhonorowano tytułem Sportowej Indywidualności Roku Warmii i Mazur. Gratulujemy!
Wyniki plebiscytu na 10. Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2017 r. zostały ogłoszone w sobotni wieczór podczas Balu Sportu i Biznesu w Olsztynie. W gronie osób wyróżnionych przez organizatorów plebiscytu znaleźli się również elblążanie.

Elbląski triathlonista Robert Karaś otrzymał tytuł Sportowej Indywidualności Warmii i Mazur. Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku w niemieckiej miejscowości Emsdetten ustanowił rekord świata na podwójnym dystansie ironmana - 7,6 km pływania, 360 km roweru i 84,4 km biegu. Ten niesamowity wyścig ukończył w czasie 19 godzin 44 minuty i 42 sekundy.
— To wyróżnienie to dla mnie motywacja do jeszcze cięższej pracy. Mam nadzieję, że ten rok również będzie dla mnie rekordowy — powiedział nam. — Do ustanowienia rekordu świata na podwójnym dystansie ironmana przygotowywałem się przez całe życie. Bo całe życie jestem w sporcie, a te wszystkie lata ukształtowały mnie pod ten wynik. Specjalne przygotowanie do zawodów w Niemczech trwało od stycznia do czerwca, więc tylko pół roku. Trenowałem sześć dni w tygodniu, a każdego dnia miałem trzy treningi.

Karaś stawia przed sobą kolejny cel. Chce w tym roku ustanowić rekord świata na dystansie potrójnego ironmana.
— W triathlonie o sukcesie decyduje przede wszystkim systematyka. Bez tego nic by nie wyszło. W triathlonie nie ma przypadku - tak jak np. w boksie, że można kogoś znokautować przez przypadek. Tutaj jak się nie zbuduje, nie zrealizuje wszystkich treningów, to nie ma szans na to, by wytrzymałość była na wysokim poziomie — dodaje.

Organizatorzy plebiscytu docenili także pracę szkoleniowca piłkarek ręcznych Kram Startu Elbląg Andrzeja Niewrzawę. To pod jego ręką elbląskie szczypiornistki w ubiegłym roku zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski - pierwszy dla Elbląga po 18 latach przerwy. Szkoleniowiec nie mógł być obecny na balu, bo w sobotę wieczorem jego drużyna rozegrała mecz w Lublinie. Statuetkę i dyplom odebrała jego żona.
— Żona była pod dużym wrażeniem. Nie spodziewała się czegoś takiego. Na niejednym balu już była, pracuje w gastronomi i ma pojęcie na ten temat. Bal na 350 osób, wszystko świetnie zorganizowane. Otrzymać takie wyróżnienie to dla mnie miła rzecz związana z sympatyczną, ciężką, ale owocną pracą w Elblągu. Dziękuję — powiedział nam szkoleniowiec.

Głosowanie na 10. Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2017 r. wygrał lekkoatleta Konrad Bukowiecki (więcej tutaj).

Obrazek w tresci

Robert Karaś odebrał statuetkę i dyplom z rąk prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego
Fot. Zbigniew Woźniak

Obrazek w tresci

W imieniu trenera Andrzeja Niewrzawy statuetkę i dyplom odebrała jego żona
Fot. Zbigniew Woźniak


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. marek23 #2438384 | 93.105.*.* 12 lut 2018 08:16

    Gratulacje dla dla wszystkich laureatów ,a szczególnie dla trenera Startu Elbląg Andrzeja Niewrzawy .

    odpowiedz na ten komentarz