Adam Becmerowicz prowadzi w głosowaniu na Super Sołtysa. Sprawdź aktualny ranking

2018-02-12 09:37:43(ost. akt: 2018-02-12 10:27:52)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Adam Becmerowicz z Karczowisk Górnych prowadzi w głosowaniu na Super Sołtysa powiatu elbląskiego.
Głosowanie na Super Sołtysa powiatu elbląskiego 2018 r. trwa. Listę nominowanych sołtysów, aktualny ranking oraz zasady głosowania znajdziesz
>>> TUTAJ
Adam Becmerowicz (Karczowiska Górne) to już zasłużony uczestnik plebiscytu na Super Sołtysa. Mieszkańcy docenili go po raz pierwszy w 2016 r., kiedy wygrał głosowanie w naszym plebiscycie.
— W ubiegłym roku byłem zaś na drugim miejscu — przypomina. — W tym roku także rozdzwoniły się telefony. „Adaśko, już cię zgłosiliśmy” - słyszałem w słuchawce od przyjaciół i mieszkańców Karczowisk Górnych. To bardzo miłe, ale zawsze powtarzam, że nie o tytuły i zaszczyty chodzi. Bo dobry sołtys to taki, który przede wszystkim dba o ludzi i ich potrzeby — dodaje.

To, na co pan Adam kładzie szczególny nacisk w swojej pracy, to integracja ze wszystkimi mieszkańcami Karczowisk Górnych. Ta współpraca przyniosła dobre owoce: do tej pory w Karczowiskach zadbano m.in. o miejsce, gdzie młodzież może rozwijać swoje sportowe pasje, wydzielono boisko i zasiano trawę.

— W ubiegłym roku powstała u nas wiata grillowa, a w tym roku ze środków z funduszu sołeckiego zrobimy przy niej miejsce rozrywkowo-odpoczynkowe, ustawimy ławeczki i obsadzimy to miejsce zielenią. W ten sposób będzie można i odpocząć w przytulnym miejscu i zorganizować np grilla. — mówi pan sołtys. — Moim marzeniem jest także wybudowanie siłowni na powietrzu, ale na razie środków brak... Może uda się je pozyskać pod banderą stowarzyszenia, które chcemy zawiązać. W ten sposób łatwiej jest pozyskać środki na rożne inwestycje.
as