Festiwal "...czy to jest kochanie?" z recitalem Piotra Machalicy

2018-02-14 15:12:15(ost. akt: 2018-02-14 15:39:28)

Autor zdjęcia: Centrum Spotkań Europejskich Światowid

O miłości można mówić i śpiewać na wiele sposobów. Będzie można się o tym przekonać podczas organizowanego już po raz 22. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „.. czy to jest kochanie” w Elblągu. Trwają przygotowania do tegorocznej edycji, która odbędzie się 17 i 18 marca.
Dla naszych Czytelników mamy jedno podwójne zaproszenie na galę finałową festiwalu „...czy to jest kochanie?”. By je zdobyć należy wysłać sms pod nr 72051 i w jego treści napisać trzy słowa, które kojarzą się nam z miłością - treść sms to de.ko.odpowiedź. Koszt sms to 2,46 zł z VAT. Każdy może wysłać dowolną ilość odpowiedzi. Czekamy na nie do 9 marca do godz. 23.59. Zaproszenie trafi do autora najciekawszej odpowiedzi. Skontaktujemy się z nim telefonicznie. Regulamin konkursu na www.dziennikelblaski.pl.
Przez festiwalowe dwa dni najważniejsza będzie miłość.
— To nie tylko najstarszy w dziejach temat i motyw sztuki, ale przede wszystkim wartość godna podkreślenia — mówią organizatorzy festiwalu z Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. — Zwłaszcza dzisiaj, gdy nasze życie, życie jednostki i całych narodów określają i warunkują emocje odległe od miłości, a jakże często jej przeciwne.

Ten festiwal daje również wyjątkową szansę jego uczestnikom - podejmując temat miłości są w stanie najpełniej wyrazić swą artystyczną i ludzką wrażliwość oraz poświadczyć warsztatowe predyspozycje.

Uczestnicy festiwalu rywalizują w dwóch kategoriach: recytacji i piosenki poetyckiej. Uczestnicy muszą zaprezentować po dwa utwory, a czas prezentacji nie może przekraczać 10 minut. Przesłuchania konkursowe odbędą się w sobotę (17 marca) w godz. 9-14 (recytacja) oraz 17-20 (piosenka poetycka). Najlepsi wystąpią w koncercie finałowym w niedzielę, podczas którego na scenie Światowida odbędzie się również recital Piotra Machalicy z piosenkami Wojciecha Młynarskiego.

— Idea festiwalu pozostaje niezmienna od lat. Jest nią przywracanie piękna i czystości językowi, dbałość o słowo — wyjaśniają organizatorzy.

To będzie już 22 edycja „...czy to jest kochanie?”. Przez te wszystkie lata przez festiwal przewinęło się wielu początkujących artystów, którzy dzisiaj stali się znanymi aktorami i piosenkarzami.

Kartę zgłoszeniową do festiwalu można znaleźć na stronie internetowej organizatora www.kochanie.swiatowid.elblag.pl.
AKT