85-latek w środku nocy spacerował po Malborskiej. Pomogli mu policjanci

2018-02-15 11:25:33(ost. akt: 2018-02-15 11:36:50)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Podczas nocnego patrolu elbląscy policjanci natknęli się na mężczyznę, który szedł chodnikiem w cienkiej kurtce oraz z częściowo opuszczonymi spodniami. Miał również tylko cewnik. Na miejsce wezwali pogotowie.
Zdarzenie miało miejsce w nocy z środy na czwartek przy ul. Malborskiej. Policyjny patrol prewencji zauważył starszego mężczyznę idącego chodnikiem.
— Był on tylko w cienkiej kurtce oraz z częściowo opuszczonymi spodniami. Mężczyzna miał także cewnik. Policjanci wzięli 85-latka do radiowozu i tam ogrzali go. Wezwali też na miejsce pogotowie ratunkowe — informuje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Chwilę później funkcjonariusze ustalili, jak się nazywa i gdzie mieszka. Wraz z ratownikami medycznymi poszli pod ustalony adres, by zabrać dokumenty mężczyzny. Ten bowiem decyzją ratowników miał zostać przewieziony do szpitala. Policjanci sprawdzili dodatkowo czy w mieszkaniu zakręcony jest gaz. Chwilę później 85-latek został przewieziony do szpitala i tam pozostał pod opieką lekarzy.