Piątek, 20 maja 2022. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

"Green Bridge 18". Ćwiczenia wielonarodowej dywizji

2018-02-16 10:53:24 (ost. akt: 2018-02-16 11:02:45)
Green Bridge 18

Green Bridge 18

Autor zdjęcia: kpt. Paulina Montewka

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód zakończył się, pierwszy w tym roku, trening sztabowy. Jego celem było doskonalenie żołnierzy dowództwa w planowaniu działań bojowych.


Podczas treningu żołnierze ćwiczyli na stanowisku dowodzenia rozwiniętym w warunkach polowych, organizowanym przez żołnierzy Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.

— Trening sztabowy "Green Bridge 18" jest niezwykle ważny dla rozwoju naszego wyszkolenia i dowództwa. Jest on jednym z elementów przygotowujących nas do osiągnięcia pełnej gotowości.
Podczas treningu nie tylko rozwijamy ludzi i zespół oraz nasze umiejętności lecz także testujemy infrastrukturę stanowiska dowodzenia, rozwiniętą przez pułk wsparcia w warunkach polowych — mówi gen. bryg. Karel Rehka.

W "Green Bridge 18" brała udział również grupa oficerów z Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód, którzy wspomagali żołnierzy Dowództwa Dywizji fachowymi radami. "Green Bridge 18" stanowił kontynuację treningów realizowanych w zeszłym roku i był jednym z przedsięwzięć przygotowujących żołnierzy dowództwa dywizji do certyfikacji, która czeka ich podczas ćwiczenia Anakonda 18.
mjr Dariusz Guzenda

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB