Ruszyła przebudowa skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. Mickiewicza

2018-02-16 12:02:23(ost. akt: 2018-02-16 12:05:47)
Przebudowa skrzyżowania przy ul.Mickiewicza

Przebudowa skrzyżowania przy ul.Mickiewicza

Autor zdjęcia: arch. UM w Elblągu

Rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z przebudową skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. Mickiewicza.
Aktualnie realizowane są prace związane z siecią c.o. W związku z tymi robotami wprowadzono zmianę organizacji ruchu dla pieszych po stronie dworca PKS. Aby ominąć obszar robót piesi z chodnika wzdłuż Al. Grunwaldzkiej kierowani są po utwardzonym przejściu na teren PKS. Bezpośrednio po wykonaniu tych prac wykonawca robót firma MTM z Gdyni przystąpi do właściwych prac związanych z przebudową skrzyżowania.

— W pierwszej kolejności planowane są roboty branży elektrycznej związane z przebudową oświetlenia i sygnalizacją świetlną. Planowany termin zakończenia robót 15.05.2018 r. O wszystkich zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.
Celem projektu jest zapewnienie dostępności terenów dworca autobusowego do dróg publicznych w związku z budową wiaduktu w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej — informuje Urząd Miejski w Elblągu.

Na zakres robót, składają się m.in.: przebudowa skrzyżowania z trójwylotowego na skrzyżowanie czterowylotowe wraz z geometrią wlotów oraz przebudowa odcinków jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, przebudowa sygnalizacji świetlnej, przebudowa sieci oświetlania ulicznego, przebudowa odwodnienia ulicznego, usunięcie kolizji z infrastrukturą techniczną: wodociągową, teletechniczną.
Informacja UM w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ulica, plac, aleja #2441828 | 188.146.*.* 16 lut 2018 16:52

    " aleja i Aleje Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości? Wokół tej sprawy jest wiele zamieszania wśród moich współpracowników. Proszę o przedstawienie mi zasad pisowni tej nazwy własnej. Czy ma może jakieś znaczenie, że jest to aleja, a nie aleje?? Piszemy aleja Niepodległości i Aleje Niepodległości. Słowo aleja w nazwach ulic pisane jest wielką literą, gdy występuje w liczbie mnogiej. Mirosław Bańko"

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz