Wybory samorządowe 2018. Elbląska PO: "Obawiamy się prób manipulacji"

2018-02-21 13:05:02(ost. akt: 2018-02-21 13:22:24)
Konferencja w Platformie Obywatelskiej

Konferencja w Platformie Obywatelskiej

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Podczas środowej konferencji Platformy Obywatelskiej senator Jerzy Wcisła poinformował, że skierował list do premiera Mateusza Morawieckiego w związku z reakcją USA na zmianę przez PiS ustawy o IPN. — Może ona dotyczyć roli NATO - a więc USA- w minimalizowaniu zagrożenia wynikającego z sąsiedztwa polsko-rosyjskiego — napisał senator. Mówił także o zbliżających się wyborach samorządowych.
Taka reakcja Stanów Zjednoczonych, zdaniem senatora Wcisły, może także skutkować brakiem obecności wojsk NATO przy granicy polsko-rosyjskiej.

— Nie twierdzę, że to może stać się natychmiast, ale może za jakiś czas Amerykanie stwierdzą, że wyprowadzamy stąd nasze wojska? Z czym wówczas Elbląg zostanie? Niestety z niczym — mówił senator Jerzy Wcisła. — Wiele lat starań wymagało doprowadzenie do tego, że wojska NATO strzegą dzisiaj bezpieczeństwa Polski wobec agresywnej polityki Federacji Rosyjskiej. Szkoda byłoby to teraz utracić.

Jak podkreśla senator Jerzy Wcisła, ustawa o IPN wywołała ostre reakcje międzynarodowe.
— Departament Stanu USA opublikował bardzo ostre oświadczenie, w którym czytamy, że ustawa może mieć wpływ na strategiczne interesy Polski i spowodować podziały, na których skorzystają tylko nasi rywale. Zaniepokojenie wyraziło także ukraińskie MSZ — mówił senator.

W związku z tymi obawami skierował on pismo do premiera Mateusza Morawieckiego.
"Jako senator z regionu warmińsko-mazurskiego, mam prawo obawiać się, że to ostrzeżenie może dotyczyć roli NATO-a więc i USA - w minimalizowaniu zagrożenia wynikającego z sąsiedztwa polsko - rosyjskiego. Złe relacje między Polską a USA mogą mieć wpływ na osłabienie zaangażowania " — napisał Jerzy Wcisła w liście do premiera.

Podczas konferencji poruszono również m.in. sprawę wypadnięcia drogi wodnej E70 (połączenie Wisły i Odry) z programu inwestycyjnego rządu oraz przygotowania do wyborów samorządowych.
— Będę odpowiadał w okręgu obejmującym powiaty Elbląg, Braniewo, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce za kontrolę ze strony PO nad prawidłowością wyborów i wyłapywaniu wszystkich prób manipulacji, a takich działań się obawiamy — mówił Jerzy Wcisła.

W konferencji uczestniczył również Mieczysław Krauze z Komitetu Obrony Demokracji, który również odniósł się do wyborów samorządowych.
— Przygotowujemy mężów zaufania i obserwatorów, by nie było prób manipulacji podczas głosowania. Przejdą oni specjalne szkolenia prawne — zapowiedział Krauze.

Michał Missan odniósł się do ograniczenia pracy punktu krwiodawstwa w Elblągu.
— Na naszą interwencję w tej sprawie odpowiedziano, że takie są tendencje światowe, a całodobowe dyżury są nieefektywne, bo w ciągu roku skorzystano z nich 37 razy. Przecież to oznacza, że uratowano 37 razy ludzkie życie. Nawet gdyby uratowano jedno, to ja widzę sens takich takich dyżurów — skomentował Michał Missan.
daw


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jaweu #2555570 | 83.23.*.* 14 sie 2018 19:44

  Czy to mogą być takie manipulacje jak w ostatnich wyborach samorządowych gdzie ZSL odnotował nagły i jednorazowy wzrost ppparcia o ok. 15%?

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Kamil g #2445912 | 22 lut 2018 09:21

  Czego sie boją? Kamer i przezroczystych urn???

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. wala #2445794 | 185.25.*.* 22 lut 2018 06:53

  Ci oszusci z PO boją się manipulacji ????? smieszne ,najwieksi kretacze ,złodzieje .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Braunthebest #2445657 | 188.146.*.* 21 lut 2018 20:47

  PO WON!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. ja #2445386 | 5.60.*.* 21 lut 2018 14:06

  Brawo panie Senatorze! Ma Pan moje poparcie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz