W Tolkmicku debatowali o bezpieczeństwie

2018-02-27 12:35:35(ost. akt: 2018-02-27 12:41:04)
Debata społeczna w Tolkmicku

Debata społeczna w Tolkmicku

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

W Tolkmicku odbyła się debata społeczna z mieszkańcami, na której poruszano tematy bezpieczeństwa.

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku odbyła się debata społeczna z mieszkańcami. Blisko 40 osób, w tym radni oraz sołtysi z terenu gminy Tolkmicko, uczestniczyło w dyskusji na temat bezpieczeństwa. Spotkanie rozpoczął asp. szt. Sylwester Rosół, kierownik rewiru dzielnicowych w Tolkmicku, który złożył raport na temat stanu bezpieczeństwa. Wskazał priorytety policyjne i główne założenia w walce z przestępczością. Następnie, krok po kroku, za pomocą prezentacji multimedialnej, wyjaśnił korzystanie z Krajowej Mapy Bezpieczeństwa.

Podał także statystyki. W ubiegłym roku policjanci z komisariatu przeprowadzili 2 729 odwiedzin prewencyjnych, przeprowadzili 1 213 legitymowań oraz 732 wywiady środowiskowe, uczestniczyli także w 205 spotkaniach z mieszkańcami. Ta część statystyczna była wstępem do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zagrożeń wykroczeniami. Mieszkańcy postulowali, między innymi o zwiększenie uwagi w zakresie spożywania alkoholu w miejscach publicznych (w tym na boisku szkolnym) oraz wskazali konieczność zwiększenia kontroli kierowców pod kątem nieprawidłowego parkowania.

Na spotkaniu był także inspektor Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu, który podziękował za wsparcie finansowe samorządu, między innymi na zakup nowego radiowozu dla policjantów z Tolkmicka. Podkreślił ważne aspekty bezpieczeństwa, w tym spadek przestępczości w kategorii włamań i kradzieży oraz zaznaczył, że jest mniej zdarzeń związanych z przestępstwami przeciwko zdrowiu i życiu.

Spotkanie podsumował kierownik dzielnicowych w Tolkmicku – asp. szt. Sylwester Rosół, który powiedział:
– Nas policjantów cieszy to, że mieszkańcy wiedzą o tym, w jak dużym stopniu mają wpływ na bezpieczeństwo i jak je kreować.
Informacja KMP w Elblągu
Czytaj e-wydanie

Źródło: Dziennik Elbląski