14-latek kradł prąd... Chciał z kolegami oglądać telewizję

2018-03-01 13:13:47(ost. akt: 2018-03-01 13:49:27)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W wózkowni jednego z bloków zadomowiła się grupa nastolatków. Jeden z nich przyniósł z mieszkania telewizor i podłączył się do biegnących tamtędy przewodów. — Wszystko po to, by wspólnie z kolegami oglądać telewizję — informuje elbląska policja.
Czytaj e-wydanie Elbląscy policjanci podjęli ostatnio nietypową interwencję w jednym z budynków należących do spółdzielni Sielanka. Sprawcą całego zamieszania okazał się 14-latek.

— Gdy policjanci, po wcześniejszym zgłoszeniu, przyjechali na miejsce okazało się, że w wózkowni (pomieszczenie w piwnicy budynku przeznaczone do przechowywania wózków rowerów) zagościł 14-latek, który przygotowywał projekcję filmu dla swoich kolegów — informuje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — W tym celu przyniósł z mieszkania telewizor i podłączył go do znajdującej się w ścianie puszki elektrycznej. Policjantom 14-latek oświadczył, że na elektryczności zna się bardzo dobrze i samodzielnie poprowadził przewody z puszki do telewizora.

Jak informuje kom. Nowacki, na miejsce przyszedł również ojciec chłopca, który oświadczył że pomieszczenie wózkowni syn zajął za jego zgodą, a i prąd też sam podłączył, ponieważ „bardzo dobrze zna się na elektryczności”.
— Na miejscu była również pracownik spółdzielni. Okazało się po chwili, że nielegalnie podłączony prąd jest również w piwnicy należącej do 49-letniego ojca chłopca. Teraz sprawę wyjaśnią policjanci oraz administracja spółdzielni mieszkaniowej — kończy komisarz Nowacki.