Pożar na Browarnej. Podczas akcji gaśniczej wstrzymano ruch tramwajów [film, zdjęcia]

2018-03-06 20:37:44(ost. akt: 2018-03-06 22:06:13)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Cztery zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem, który we wtorek wieczorem wybuchł w budynku wielorodzinnym przy ul. Browarnej w Elblągu. Pożar został szybko ugaszony, nikomu nic się nie stało. Na czas akcji strażaków wyłączony został prąd w okolicy i wstrzymany ruch tramwajów.
Oficer dyżurny elbląskiej straży pożarnej odebrał zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym przy ul. Browarnej we wtorek (06.03) około godz. 19.40. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, położonej przy tej samej ulicy, szybko dotarli na miejsce i ugasili ogień.

— Paliło się w mieszkaniu na parterze. Większość lokatorów opuściła budynek przed naszym przyjazdem na miejsce. Nie stwierdzono zagrożenia dla życia mieszkańców. Podjęto rutynowe działania gaśnicze skupione na parterze budynku — powiedział nam brygadier Krzysztof Bogusławski, który na miejscu kierował akcją gaśniczą.

Jak się dowiedzieliśmy, w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar trwał remont. Żywioł nie wyrządził większych szkód.
— W wyniku pożaru spaliły się elementy, które były przewidziane do wyrzucenia — powiedział nam brygadier Bogusławski.

Na razie nie jest znana przyczyna pożaru. Na czas akcji gaśniczej w okolicy wyłączony został prąd i wstrzymany został ruch tramwajów linii nr 1 i 3.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. MieszkaniecStaregoMiasta #2455664 | 37.47.*.* 6 mar 2018 20:55

    Jakoś przed 20 nie było prądu na części Starego Miasta (okolice Hotelu Elbląg). Prąd wrócił około 20:07.Wiem, że do Browarnej mamy daleko, ale czy to możliwe, że akcja gaśnicza była przyczyną zaniku prądu na Starym Mieście?

    odpowiedz na ten komentarz