Świetna zabawa i szczytny cel. Zagrali dla Jedynki - tak było [zdjęcia]

2018-03-10 09:31:04(ost. akt: 2018-03-10 10:23:23)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Elblągu zorganizował charytatywny turniej halowej piłki nożnej, podczas którego zbierano pieniądze na plac zabaw do integracji sensorycznej na terenie zielonym przy ośrodku. Wśród drużyn, które wzięły udział w turnieju, była także ekipa TVP prowadzona przez znanego prezentera Rafała Patyrę. I to ona wygrała cały turniej.

W turnieju wystartowało osiem drużyn reprezentujących służby mundurowe, a także Wyższe Seminarium Duchowne, El-Hurt, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 oraz TVP. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na budowę placu zabaw do integracji sensorycznej na terenie zielonym przy ośrodku.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 znajduje się przy ul. Kopernika. To laureat nagrody prezydenta Elbląga za 2017 r. Przez ponad 40 lat działalności placówka objęła wsparciem setki uczniów z niepełnosprawnościami oraz ich rodziny. Obejmuje opieką, wychowaniem i dydaktyką dzieci od urodzenia do 25 lat.
— U nas trudno o spektakularny efekt. Praca jest żmudna, wymaga ogromnej cierpliwości i po latach może się okazać, że mamy do czynienia z maleńkim kroczkiem do przodu, ale niestety zdarza się często również tak, że po wielu, wielu latach nie ma widocznego efektu. Dlatego chcę powiedzieć, że dzisiejsze wyróżnienie przyjmuje z wielką pokorą, jaką zapowiedź dalszej, coraz lepszej pracy na rzecz tych elblążan, którym może w życiu słabiej, czy gorzej wyszło — mówił Leszek Iwańczuk, dyrektor SOS-W nr 1, odbierając w styczniu podczas koncertu noworocznego nagrodę prezydenta Elbląga. — Dyrektor jest osobą odpowiedzialną i zarządzającą instytucją, natomiast sercem każdej instytucji są jej pracownicy. Dlatego ich pozdrawiam i dziękuję — dodał.

Obrazek w tresci