Wygrał Eurowizję, wystąpi z Elbląską Orkiestrą Kameralną

2018-03-12 19:23:02(ost. akt: 2018-03-12 19:31:25)
Występ EOK w Islandii

Występ EOK w Islandii

Autor zdjęcia: arch. EOK

Elbląska Orkiestra Kameralna promuje młodych, polskich muzyków. Niewątpliwie takim jest 20-letni saksofonista Łukasz Dyczko, który już niedługo wystąpi w Elblągu. Koncert odbędzie się 15 kwietnia w szkole muzycznej.
Solista uważa, że „instrument pomaga wyrazić osobowość każdego artysty”. Siebie wyraża poprzez grę na saksofonie i to ze znakomitym efektem. Dwa lata temu, jako trzeci Polak w historii, został zwycięzcą 18. Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków.

Swoim wykonaniem Rapsodii na saksofon i orkiestrę André Waigneina zachwycił wówczas samego Juliana Rachlina, jednego z najwybitniejszych skrzypków na świecie. Ten sukces zaowocował nominacją do Paszportów „Polityki” za rok 2016, w kategorii „Muzyka poważna” oraz do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej (2016), w kategorii „Debiut roku”.

Muzyk podczas kwietniowego koncertu w Elblągu wykona m.in. opracowany na saksofon Concerto-Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową, autorstwa Mikołaja Góreckiego. W sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych będziemy mogli również usłyszeć mozartowską Symfonię A-dur KV 201, a także kompozycje Josepha Haydna i Astora Piazzolli.

Koncert obejmuje utwory, które, mimo upływu czasu, nie straciły świeżości i oryginalności. Nad całością będzie czuwał jeden z najlepszych europejskich dyrygentów, Michał Dworzyński. Współpracował m.in. z Seijim Ozawą, Danielem Barenboim czy Krzysztofem Pendereckim.

Wystąpią: Michał Dworzyński (dyrygent), Łukasz Dyczko (saksofon), Elbląska Orkiestra Kameralna w składzie symfonicznym.

Koncert odbędzie się 15 kwietnia w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Traugutta w Elblągu (godz. 18). Bilety w cenie 30 i 40 zł. Z Kartą Dużej Rodziny dwa razy w roku bilety są darmowe, a kolejne z 50-procentową zniżką. Rezerwacje: tel. 55 237 47 49, sms 513 095 840 lub na stronie internetowej www.eok.elblag.eu
Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler