Nowa książka Wioletty Piaseckiej. O małym chłopcu z wielkimi marzeniami

2018-03-18 17:00:00(ost. akt: 2018-03-18 17:17:41)
Wioletta Piasecka

Wioletta Piasecka

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Na sklepowe półki trafiła kolejna książka bajkopisarki Wioletty Piaseckiej z Elbląga. To historia chłopca, który marzy by zostać wielkim człowiekiem i chce zrobić coś dobrego dla kraju.
Czy pasja i ciężka praca wystarczą, by pokonać liczne przeciwności losu? „Ignaś. Opowieści patriotyczne” pióra Wioletty Piaseckiej, to historia niezwykłego chłopca, który miał tylko dwa marzenia: być kimś i zrobić coś dla Polski. Starał się je realizować przy każdej nadarzającej się okazji, a Polska w owym czasie potrzebowała ogromnego wsparcia, miłości i oddania.

Wioletta Piasecka mówi, że ponad rok zbierała informację do swojej nowej książki. W końcu, w styczniu 2018 roku, książka trafiła na biurko wydawcy.
— To mój mały prezent z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Myślę, że książka o Ignacym Janie Paderewskim będzie wspaniałą lekturą w to ważne dla nas wszystkich święto — dodaje pisarka.
Premiera książki odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 11 na zamku w Mosznej na Opolszczyźnie. Wydarzenie będzie początkiem serii spotkań pisarki z czytelnikami.

Wioletta Piasecka z Elbląga zadebiutowała w 1999 r. zbiorem „Zaczarowana kraina bajek”. Trzy lata później napisała biografię Hansa Christiana Andersena „W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena”. Jednak prawdziwy sukces nadszedł wraz serią „Baśnie Wioletty Piaseckiej”. W 2004 r. za swoją twórczość otrzymała wpis honorowy w Złotej Księdze Ludzi Wielkiego Umysłu Talentu i Serca Fundacji Zdążyć z Pomocą w Warszawie. Od wielu lat współpracuje z Radiem Lublin S.A., gdzie na antenie, od listopada 2003 r., niemal codziennie emitowane są słuchowiska „Baśnie Wioletty Piaseckiej”.

Dla naszych Czytelników mamy do wygrania dwa egzemplarze najnowszej książki Wioletty Piaseckiej „Ignaś. Opowieści patriotyczne”. By wziąć udział w konkursie należy wysłać sms pod nr 71160 i w jego treści napisać trzy słowa, które kojarzą się z naszym krajem — treść sms to de.kk.odpowiedź. Koszt sms to 1,23 zł z VAT. Każdy może wysłać dowolną ilość odpowiedzi. Na sms-y czekamy do 30 marca do godz. 23.59. Książki trafią do autorów najciekawszych odpowiedzi. Skontaktujemy się z nimi telefonicznie. Regulamin na www.dziennikelblaski.pl
as