Do szpitala wojewódzkiego popłyną miliony na nowe inwestycje

2018-03-16 13:02:19(ost. akt: 2018-03-16 13:05:14)
Umowę na budowę zintegrowanego systemu informatycznego dedykowanemu do tzw. zarządzania zdarzeniami medycznymi oraz administracyjnymi szpitala podpisano w piątek

Umowę na budowę zintegrowanego systemu informatycznego dedykowanemu do tzw. zarządzania zdarzeniami medycznymi oraz administracyjnymi szpitala podpisano w piątek

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu trafi prawie 16 mln zł unijnego dofinansowania. Pieniądze pomogą w kompleksowej informatyzacji placówki.
Umowę na budowę zintegrowanego systemu informatycznego dedykowanemu do tzw. zarządzania zdarzeniami medycznymi oraz administracyjnymi szpitala podpisano w piątek (16.03).

— Projekt ten był wyczekiwany przez nas przez cztery lat i polegał będzie na wykonaniu wzajemnie powiązanych zadań, których łączna realizacja pozwoli na elektroniczne prowadzenie pacjenta od momentu rejestracji, aż do chwili opuszczenia placówki, co jest najważniejszym celem tego projektu, ale także na przeniesienie na platformę elektroniczną większości spraw, które występują pomiędzy pacjentem a podmiotem leczniczym oraz kontrahentem a podmiotem leczniczym — mówi Elżbieta Gelert, dyrektor WSZ w Elblągu.

Działania projektowe będą obejmować rozbudowę i modernizację infrastruktury teleinformatycznej szpitala, w tym m.in. przebudowę pomieszczeń istniejącej serwerowni i budowę nowej, wdrożenie nowych oraz integracja istniejących rozwiązań aplikacyjnych i utworzenie tzw. portalu Pacjenta.

— Przypomnijmy, że już od 1 lipca będą obowiązywały e-zwolnienia, potem e-recepty Wszystkie jednostki będą musiały się do tego dostosować — mówi dyrektor WSZ.

Realizacja projektu rozpocznie się w kwietniu br. i potrwa do końca 2019 roku. Nowe inwestycje będą możliwe dzięki prawie 16 mln zł unijnego dofinansowania. Całość projektu będzie kosztowała ponad 18,8 mln zł.
— Cieszę się, że do elbląskiego szpitala trzeci raz na przestrzeni ostatnich dwóch lat trafiają pieniądze na nowe i bardzo potrzebne zadania. To nie jest tak, że te pieniądze się rozdaje, czy przydziela: trzeba na nie bardzo mocno zapracować dobrym wnioskiem i dobrą polityka finansową w obrębie szpitala. Potrzebne są udziały własne, sprawne przeprowadzenie przetargów, zrealizowani i rozliczenie inwestycji. Elbląski szpital bardzo dobrze zabezpiecza te wszystkie elementy — dodaje Gustaw Marek Brzezin, marszałek woj. warmińsko-mazurskiego.
as
Czytaj e-wydanie

Źródło: Dziennik Elbląski