Bajkowa opera zachwyciła słuchaczy

2018-03-20 17:00:18(ost. akt: 2018-03-20 14:02:13)

Autor zdjęcia: arch. EOK

Kolorowe stroje, bajkowe historie i piękne arie, brzmiące przy muzyce Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. To wszystko było częścią koncertu familijnego "Opera jak z Bajki", który w poniedziałek odbył się w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.
W każdym sezonie artystycznym EOK zaprasza najmłodszych melomanów wraz z rodzicami i opiekunami na koncerty familijne. Podczas tego wydarzenia wystąpił zespół „Les Femmes” (Joanna Sobowiec-Jamioł - sopran, Natalia Krajewska-Kitowska - sopran, Emilia Osowska – mezzosopran), pianista Łukasz Jankowski, natomiast muzyków poprowadził dyrygent Piotr Jamioł.

Spektakl muzyczny zawierał atrakcyjny i zabawny program. Trzy niezwykłe solistki zaprezentowały polskie wersje najpiękniejszych arii operowych, w których znalazły się elementy „Kopciuszka” czy „Jasia i Małgosi”. Publiczność brała udział w opowiadaniu poszczególnych historii. Chłopcy przebierali się za książęta i rycerzy, a dziewczynki za rusałki i księżniczki. W ten sam dzień EOK zorganizowała to wydarzenie również dla dzieci z elbląskich przedszkoli i szkół.

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert symfoniczny „Pasja młodości”, który odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia, o godzinie 18:00 w Sali koncertowej ZPSM w Elblągu. Wystąpi zwycięzca konkursu Eurowizji dla młodych muzyków, czyli saksofonista Łukasz Dyczko. Bilety w cenach 40 zł normalny/ 30 zł ulgowy. Rezerwacje w Biurze Koncertowym, Ratusz Staromiejski, ul. Start Rynek 25, tel. 55 237 47 49 lub www.eok.elblag.eu.
Informacja EOK


Źródło: Dziennik Elbląski